Thassos - Vila RG - Skala Potamia
Vila RG - Skala Potamia

RG Studios е новоизградено сместување дизајнирано да ги задоволи современите потреби на гостите.Вилата е сместена на само 100м. од една од најубавите плажи на островот и од самиот центар на градот.. Располага со 1/2 студија опремени со сопствена кујна, тоалет, тераса, ТВ, Wi – Fi, клима (вклучена во цена).

 

EARLY BOOKING -20% (15.12.2018)

 

Период

Ноќевања

1/2 студио

02.06-09.06.19

7*

140

09.06-16.06.19

7*

160

16.06-23.06.19

7*

190

23.06–30.06.19

7*

220

30.06-09.07.19

9

480

09.07-18.07.19

9

580

18.07-27.07.19

9

580

27.07–05.08.19

9

580

05.08-14.08.19

9

580

14.08-23.08.19

9

580

23.08–01.09.19

9

520

01.09–08.09.19

7*

190

08.09-15.09.19

7*

160

15.09-22.09.19

7*

140

22.09-29.09.19

7*

110

 

Напомена:

 

- Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице .

- Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз.

- За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира).

- Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот.

- За хигиената во студијата во текот на престојот се грижат самите корисници.

- Во секој од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот.

- Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот.

- Сместување во студијата/апартманите е после 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 09 часот по локално време

- Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

 

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

 

Цената на превозот на релација Скопје – Велес- Тасос - Велес – Скопје изнесува:

  • возрасни: 50 €
  • деца од 2 до 12 години: 35 €
  • деца до 2  години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

 

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.