Thassos - Vila Alekos - Golden beach
Vila Alekos - Golden beach

На само 50м до најубавата плажа на островот Тасос е лоцирана Вила Алекос, сместена во прекрасно уреден двор со цвеќе и украсни дрвца, зеленило. Студијата се  уредени со еден брачен и еден единечен кревет (можност за дополнително легло со доплата од 5€ на ден), комплетно опремена кујна, ТВ, клима уред, купатило, пространа тераса.

 

 EARLY BOOKING -20% (15.12.2018)

 

Период

Услуга: ноќевање

Бр. на ноќевања

1/3

студио

26.05-02.06.19

7*

110

02.06-09.06.19

7*

150

09.06-16.06.19

7*

170

16.06-23.06.19

7*

200

23.06-30.06.19

7*

240

30.06-09.07.19

9

520

09.07-18.07.19

9

630

18.07-27.07.19

9

630

27.07-05.08.19

9

630

05.08-14.08.19

9

630

14.08-23.08.19

9

630

23.08-01.09.19

9

560

01.09-08.09.19

7*

210

08.09-15.09.19

7*

180

15.09-22.09.19

7*

160

22.09-29.09.19

7*

125

 

Напомена:

Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и –  БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи, четврто лице доплата за дополнително легло 5€ на ден).

Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз.

За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира).

Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот.

За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.

Во секој од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот.

Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот.

Сместување во студијата/апартманите е после 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 09 часот по локално време.

Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

 

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

 Цената на превозот на релација Скопје –Велес- Тасос – Велес- Скопје изнесува:

 

возрасни: 50 €

деца од 2 до 12 години: 35 €

деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

 

 

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата