Thassos - Vila Evridiki - Limenas
Vila Evridiki - Limenas

Вила Евридики е лоцирана во мирниот дел на Лименас на оклу 15 мин. од градската плажа и центарот и на околу 300 метри. Од првата најблиска плажа. Вилата располага со 1/2, 1/3 студија како и 1/4 и 1/5 апартмани, опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi - Fi и сопствена тераса. Вилата располага со базен сместен во голем двор уреден со зеленило. Спроти вилата има маркет.

 EARLY BOOKING -20% (15.12.2018)

Период
Услуга: ноќевање

Бр. на ноќевања

1/2
студио

1/3
студио

1/2+2
апартман

1/4+1
апартман

26.05-02.06.19

7*

100

110

120

135

02.06-09.06.19

7*

140

150

160

175

09.06-16.06.19

7*

160

170

180

195

16.06-23.06.19

7*

190

200

210

225

23.06-30.06.19

7*

220

240

250

265

30.06-09.07.19

9

480

520

540

580

09.07-18.07.19

9

580

630

650

690

18.07-27.07.19

9

580

630

650

690

27.07-05.08.19

9

580

630

650

690

05.08-14.08.19

9

580

630

650

690

14.08-23.08.19

9

580

630

650

690

23.08-01.09.19

9

520

560

580

620

01.09-08.09.19

7*

190

210

220

235

08.09-15.09.19

7*

160

180

200

215

15.09-22.09.19

7*

140

160

180

195

22.09-29.09.19

7*

110

125

150

165

 

Напомена:

 

- Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето,четврто и петто –  БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)

- Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз .

- За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира).

- Во цената на аранжманите  не е вклучено користењето на клима уредот и се доплаќа 4€ на ден.

- За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.

- Во секој од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот.

- Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот

- Сместување во студијата/апартманите е после 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 09 часот по локално време.

- Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

 

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

 

Цената на превозот на релација Скопје – Велес- Тасос - Велес – Скопје изнесува:

  • возрасни: 50 €
  • деца од 2 до 12 години: 35 €
  • деца до 2  години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

 

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.