Paralia - Vila Ziskos
Vila Ziskos

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ДО 31.12.2018

10% ПОПУСТ ЗА 40% УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА И ДОПЛАТА ДО 01.04.2019

Се наоѓа во центарот на Паралија, на самата плажа, недалеку од црквата. Пред неколку години делумно е реновирена, а содржи гарсоњери и студија за 2 - 4 лица. Од некој балкони се протега преубав поглед на море, а во приземјето е туристичка агенција.

 

GPS КООРДИНАТИ: 40°16'06.1"N 22°35'53.6"E  

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/ГАРСОЊЕРА ЗА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на сместување

21.05.-
31.05.

31.05.-
10.06.

10.06.-
20.06.

20.06.-
30.06.

30.06.-
10.07.

10.07.-
20.07.

20.07.-
30. 07.

30.07.-
09.08

09.08.-
19.08.

19.08.-
29.08.

29.08.-
08.09.

08.09.-
18.09.

1/2 studio

 125

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

1/3 studio

 135

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

1/4 гарсоњера PU

 145

235

345

435

485

535

575

575

575

475

345

255

1/4* studio PM

155

255

375

465

515

565

605

605

605

505

375

275

1/4 studio PM

 175

275

395

495

555

605

645

645

645

545

395

295

Плаќањето е во денари по курс 1 еур=62 ден

1/4* studio – се наоѓа на III кат; PM – поглед море; PU – поглед улица.

напомени

-две деца до 10 г можат да користат еден кревет/дете од 0-3 г може да престојува без сопствен кревет.
-Користење на климата 5 еур на ден, WI-FI  – вклучено во цената.
-Агенција не може да ја гарантира брзината на интернетот и не е одговорна во случај на слаб сигнал и снемување на интернет.

 

Тип на сместување:

1/4 garsonjera – во една просторија чајна кујна, во другата просторија два брачни кревета.
1/4 studio – во една просторија чајна кујна и еден брачен кревет и два единечни кревета или четири единечни кревета.

 

*Во одредени случаи можни се отстапувања на мерките на креветите од стандардните димензии.

 

СОДРЖИНА НА СТУДИЈАТА: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, клима, купатило, LCD TV, балкон,

СОДРЖИНА НА ГАРСОЊЕРИТЕ: чајна кујна со садови и прибор, купатило со туш кабина, тераса, клима,  LCD TV, фрижидер

 

ВАЖНО!

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!