Olympic beach - Vila Penelopi
Vila Penelopi

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ДО 31.12.2018

10% ПОПУСТ ЗА 40% УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА И ДОПЛАТА ДО 01.04.2019

Се наоѓа на самиот брег, на пешачката зона во Олимпик Бич. Поради идеалната позиција покрај море ја издвојуваме од понудата. Во главната зграда се наоѓаат комплетно опремени апартмани и дуплекси од кои поголем број се со фронтален поглед на море, а во дворот позади главната зграда е депанданс во кој се наоѓа трокреветно студио на приземје. Куќата има убаво уреден двор со туш и чешма. Ја препорачуваме на повеќечлени семејства или друштва. Во склопот на куќата е и бич барот со лежалки и чадори за сонце, а на околу 70м од куќата е јавниот паркинг.   

 

GPS КООРДИНАТИ: 40°14'14.7"N 22°35'14.4"E

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН/ДУПЛЕКС ЗА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на сместување

21.05.-
31.05.

31.05.-
10.06.

10.06.-
20.06.

20.06.-
30.06.

30.06.-
10.07.

10.07.-
20.07.

20.07.-
30. 07.

30.07.-
09.08

09.08.-
19.08.

19.08.-
29.08.

29.08.-
08.09.

08.09.-
18.09.

18.09.-
28.09.

1/2* studio (приземје депанданс)

125

175

245

325

365

405

445

445

445

365

275

195

125

1/3* studio (приземје депанданс)

135

195

275

355

395

435

475

475

475

395

305

215

135

1/4 duplex apartman страничен поглед море

195

305

425

555

615

685

725

725

725

585

455

335

195

1/4+1 duplex  apartman поглед позади

185

285

395

525

585

655

695

695

695

555

425

315

185

1/5 duplex suite поглед море

205

325

455

585

645

715

755

755

755

615

485

355

205

1/6 apartman поглед море

215

375

515

665

745

815

865

865

865

735

565

425

215

1/6 duplex apartman поглед море

225

395

545

695

775

845

895

895

895

765

595

445

225

напомени

-две деца до 10 г можат да користат еден кревет/дете од 0-3 г може да престојува без сопствен кревет.
-Користење на климата 3 еур на ден за студио, а во дуплекс/апартман е 6 еур од ден. WI-FI  – вклучено во цената.
-Агенција не може да ја гарантира брзината на интернетот и не е одговорна во случај на слаб сигнал и снемување на интернет.

Плаќањето е во денари по курс 1 еур=62 ден

Тип на сместување:

1/3 studio – во една просторија чајна кујна и три единечни кревети. Студиото се наоѓа на приземје, во депандансот.
1/4 duplex apartman – во една просторија чајна кујна, во другата два единечни кревети и во третата брачен кревет
1/4+1 duplex apartman – во едната просторија чајна кујна, во другата два единечни кревети, во третата еден брачен и еден помошен (фотелја на развлекување)
1/5 duplex suite – во едната просторија кујна, во другата брачен кревет и еден единечен кревет, во третата два единечни кревети. Се наоѓа на четвртиот кат.
1/6 apartman – во едната просторија кујна и два брачни кревети, во другата два единечни кревети ( наместо брачен кревет, можат да бидат два единечни кревети и обратно). Може да се состои од две спални соби со по еден брачен и еден единечен кревет и трпезарија со кујна.
1/6 duplex apartman – во една просторија кујна, во друга еден брачен кревет и еден единечен, во третата еден брачен кревет и еден единечен кревет.

 

*Во одредени случаи се можни отстапувања на мерките на креветите од стандардните димензии.

Содржина на куќата: двор, кафе бар, скара, WI-FI

Содржина на студијата: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима, купатило, решо, LCD TV, WI-FI, тераса

Содржина на апартмани: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима, купатило, решо, LCD TV, WI-FI, тераса

Содржина на дуплекси: чајна кујна со садови и прибор, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима, купатило, решо, LCD TV, WI-FI, тераса

ВАЖНО!

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!