Neos Marmaras - Vila Dioskuri
Vila Dioskuri

Куќата се наоѓа на околу 160 m oд плажата Парадизос, на околу 800 м од центарот на Неос Мармарас. Студијата и апартманите се наоѓаат на приземје и на прв кат. Сите имаат SAT TV, интернет и клима вклучена во цената. Терасите се пространи. Куќата има двор со мал простор уреден за детска разонода. Пред куќата има неограден простор за паркирање.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН/ДУПЛЕКС ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА НОЌИ

Период

Тип на сместување

Макс бр лица

10.05-22.05

22.05-03.06

03.06-15.06

15.06-27.06

27.06-09.07

09.07-19.07

19.07-29.07

29.07-08.08

08.08-18.08

18.08-30.08

30.08-11.09

11.09-23.09

23.09-03.10

Број  на ноќи

 

 

12

12

12

12

12

10

10

10

10

12

12

12

10

1/2

studio

2

148

198

368

498

628

598

648

648

648

628

448

298

198

1/2+1

studio

3

178

248

398

548

678

648

698

698

698

678

498

328

218

1/3

studio

3

198

278

428

598

728

698

748

748

748

728

548

348

238

1/4

apartman

4

248

328

488

678

848

798

898

898

898

848

598

398

278

1/4+1

apartman

5

268

368

518

698

878

828

928

928

928

878

628

428

298

1/5

duplex

5

298

398

528

728

898

848

948

948

948

898

648

448

328

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1еур=62ден

 

ЗА СИТЕ КУЌИ КОИ НЕ СЕ НА ПОПУСТ СЕ ОДОБРУВА 8% ПРЕДСЕЗОНСКИ ПОПУСТ ЗА ПОАЃАЊА ДО 08.06.2020, ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО СО РЕЗЕРВАЦИЈА

ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2019 НАМЕСТО ПОПУСТ МОЖНА ЗАМЕНА ЗА ГРАТИС ОДМОР ОД 10. – 20. МАЈ!

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

*Гратис одмор подразбира дека ако сте ја платиле целата сума во готово со резервација нпр. за 4 лица за било која смена и во траење од 10 ноќи, ќе добиете гратис одмор од 10.05. за 4 лица и траење од 10 ноќи некаде на Ситонија, од капацитетите на организаторот. Точната куќа и место ќе ја знаете 7 дена пред поаѓање. Ваучерот може да го подарите некому, доколку Вие не сте во можност да патувате во тоа време.

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 - 30 дена пред поаѓање 10%

29 - 20 дена пред поаѓање 20%

19 - 15 дена пред поаѓање 40%

14 - 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 - 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.