Athos - Vila Maria - Jerisos
Vila Maria - Jerisos

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики, на третиот крак Атос. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители се наоѓа покрај морето и има долга, песочна плажа која има Сино Знаме за чистота.  Пред плажата е големо шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. На крајот од шеталиштето во Јерисос  се наоѓа старата Ветерница во која е сместен Музејот на историја, а на самото шеталиште е големиот аквариум. Доколку сте љубители на мирот и спокојството, тогаш наша препорака е да ги посетите околните плажи Kakoudia и Ksiropotami.

Вилата Maria се наоѓа на само 80 од плажата во централниот дел на Јерисос, на третиот крак Атос. Апартманите се наоѓаат на прв и на втор спрат од вилата. Сите  имаат  опремени кујни кои се целосно издвоени од спалните соби и имаат прозор, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Дел од сместувачките капацитети имаат тераси со поглед во дворот на вилата, а останатите се со поглед на улица. Сите тераси се заштитени со тенди. Гостите можат секојдневно да се одмараат во дворот на вилата кој е опремен со пластични маси и да ја користат скарата. Сите сместувачки капацитети имаат постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има простор за паркирање на возила.


 

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО УПЛАТА ДО 01.12.2018

Вила „Maria” - Јерисос

Термин:

Ноќевања:

1 / 2 апартман

1 /2+1 апартман

1/4 апартман

1/4 апартман

 (2 соби)

26.05-05.06.2019

10

9.920 ден (160 €)

11.160 ден (180 €)

13.020 ден (210 €)

16.120 ден (260 €)

05.06-15.06.2019

10

14.260 ден (230 €)

15.500 ден (250 €)

17.360 ден (280 €)

20.460 ден (330 €)

15.06-25.06.2019

10

18.600 ден (300 €)

19.840 ден (320 €)

21.700 ден (350 €)

24.800 ден (400 €)

25.06-05.07.2019

10

21.700 ден (350 €)

22.940 ден (370 €)

24.800 ден (400 €)

27.900 ден (450 €)

05.07-15.07.2019

10

24.800 ден (400 €)

26.040 ден (420 €)

27.900 ден (450 €)

31.000 ден (500 €)

15.07-25.07.2019

10

27.900 ден (450 €)

29.140 ден (470 €)

31.000 ден (500 €)

34.100 ден (550 €)

25.07-04.08.2019

10

27.900 ден (450 €)

29.140 ден (470 €)

31.000 ден (500 €)

34.100 ден (550 €)

04.08-14.08.2019

10

27.900 ден (450 €)

29.140 ден (470 €)

31.000 ден (500 €)

34.100 ден (550 €)

14.08-24.08.2019

10

27.900 ден (450 €)

29.140 ден (470 €)

31.000 ден (500 €)

34.100 ден (550 €)

24.08-03.09.2019

10

24.800 ден (400 €)

26.040 ден (420 €)

27.900 ден (450 €)

31.000 ден (500 €)

03.09-13.09.2019

10

18.600 ден (300 €)

19.840 ден (320 €)

21.700 ден (350 €)

24.800 ден (400 €)

13.09-23.09.2019

10

13.640 ден (220 €)

14.880 ден (240 €)

16.740 ден (270 €)

19.840 ден (320 €)

 

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10 ноќевања без вклучен превоз

- Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети   

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Јерисос

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот

- Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра