ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Athos - Vila Eleni - Nea Roda
Vila Eleni - Nea Roda

Вилата „Eleni“ е лоцирана во непосредна близина на строгиот центар, на само 50 метри од плажата во Неа Рода, веднаш над вилата „Maria Pashalidou“. Во вилата располагаме со две 1/2+1 соби и еден четирикреветен апартман на прв спрат. Собите имаат тераси со поглед на море и издвоена заедничка кујна, а апартманот има поглед во дворот на вилата. Сите сместувачки капацитети имаат телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената, постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.
Напомена: Во сите студија дозволено е сместување на толку лица колку што има кревети. Во заеднички кревет заедно со возрасно лице може да се смести дополнително едно дете до 4 години.

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО УПЛАТА ДО 01.12.2018

Вила „Eleni” - Неа Рода

Термин:

Ноќевања:

1/2+1 соба

1/4 апартман

26.05-05.06.2019

10

12.400 ден (200 €)

15.500 ден (250 €)

05.06-15.06.2019

10

15.500 ден (250 €)

18.600 ден (300 €)

15.06-25.06.2019

10

18.600 ден (300 €)

24.800 ден (400 €)

25.06-05.07.2019

10

21.700 ден (350 €)

31.000 ден (500 €)

05.07-15.07.2019

10

24.800 ден (400 €)

34.100 ден (550 €)

15.07-25.07.2019

10

27.900 ден (450 €)

37.200 ден (600 €)

25.07-04.08.2019

10

27.900 ден (450 €)

37.200 ден (600 €)

04.08-14.08.2019

10

27.900 ден (450 €)

37.200 ден (600 €)

14.08-24.08.2019

10

27.900 ден (450 €)

37.200 ден (600 €)

24.08-03.09.2019

10

24.800 ден (400 €)

31.000 ден (500 €)

03.09-13.09.2019

10

18.600 ден (300 €)

24.800 ден (400 €)

13.09-23.09.2019

10

14.260 ден (230 €)

20.460 ден (330 €)

 

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10  ноќевања без вклучен превоз

- Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети   

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Рода

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

- Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра