ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Neos Marmaras - Vila Alcano
Vila Alcano

-20% попуст за целосна уплата до 13.12.2019 

Ново во нашата понуда - Вила Alcano која се наоѓа во центарот на Неос Мармарас, најпопуларното туристичко место на Ситонија. Лоцирана е на главната пешачка зона во првата линија вили, на само дваесетина метри оддалеченост од вилата „Sole A Mare. Со задоволство можеме да потврдиме дека за сезоната Лето 2019 ја имаме најдобрата понуда во Неос Мармарас која се однесува на изборот на вилите кои се издвојуваат со извонредната локација и со нивниот квалитет. Од градската песочна плажа која гравитира кон хотелскиот комплекс „Порто Карас“ вилата Alcano е оддалечена околу 300 метри. Во приземјето на вилата се наоѓа најпознатиот ресторан за гиро во Неос Мармарас Alcano(имајте предвид дека во овој ресторан се подготвува храна во текот на целиот ден, што подразбира голема френвенција на туристи пред вилата до полноќните часови). Располагаме со двокреветни и трокреветни студија на прв спрат кои имаат директен поглед на море, поглед на улица или во дворот на вилата. Сите сместувачки капацитети се опремени со модерен мебел, кујни, телевизори  и клима уреди  чие користење  е вклучено во цената. Терасите се заштитени со тенди. Сите сместувачки капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

Вила „Alcano” - Неос Мармарас

 

Термин:

 

Ноќевања:

 

1/2 студио

1/2 студио (море)

 

1/3 студио

 

1/3 студио (море)

20.05-30.05.2020

10

180  (11.160 ден.)

200 € (12.400 ден.)

230  (14.260 ден.)

270  (16.740 ден.)

30.05-09.06.2020

10

220  (13.640 ден.)

250  (15.500 ден.)

280  (17.360 ден.)

320  (19.840 ден.)

09.06-19.06.2020

10

270 € (16.740 ден.)

300  (18.600 ден.)

330  (20.460 ден.)

370  (22.940 ден.)

19.06-29.06.2020

10

320 € (19.840 ден.)

350  (21.700 ден.)

380  (23.560 ден.)

420  (26.040 ден.)

29.06-09.07.2020

10

420 € (26.040 ден.)

450  (27.900 ден.)

480  (29.760 ден.)

520  (32.240 ден.)

09.07-19.07.2020

10

520 € (32.240 ден.)

550  (34.100 ден.)

580  (35.960 ден.)

620  (38.440 ден.)

19.07-29.07.2020

10

520 € (32.240 ден.)

550  (34.100 ден.)

580  (35.960 ден.)

620  (38.440 ден.)

29.07-08.08.2020

10

520 € (32.240 ден.)

550  (34.100 ден.)

580  (35.960 ден.)

620  (38.440 ден.)

08.08-18.08.2020

10

520 € (32.240 ден.)

550  (34.100 ден.)

580  (35.960 ден.)

620  (38.440 ден.)

18.08-28.08.2020

10

470 € (29.140 ден.)

500  (31.000 ден.)

530  (32.860 ден.)

570  (35.340 ден.)

28.08-07.09.2020

10

370 € (22.940 ден.)

400  (24.800 ден.)

430  (26.660 ден.)

470  (29.140 ден.)

07.09-17.09.2020

10

270 € (16.740 ден.)

300  (18.600 ден.)

330  (20.460 ден.)

370  (22.940 ден.)

17.09-27.09.2020

10

220 € (13.640 ден.)

250  (15.500 ден.)

280  (17.360 ден.)

300  (18.600 ден.)

 

 

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз

- Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неос Мармарас

             - Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции