Nea Kalikratia - Vila Evi II
Vila Evi II

Првото туристичко место кое ќе Ве сретне на патот кон Касандра е Неа Каликратија, оддалечено само 40 километри од Солун. Градот кој живее цела година изобилува со ресторани, таверни, амбуланта, аптеки, маркети, слаткарници, продавници (Lidl, Masutis, Marinopoulos)....Во центарот се наоѓа голем парк со забавни игри за децата и уредена песочна плажа во должина од 800 метри. На само 5 километри од градот се наоѓа познатата плажа Sahara, надградена со Сино знаме за чистота која нуди одлична забава за младите.

Вилата Evi II е лоцирана во самиот центар во Неа Каликратија, на само 120 метри метри од морето. Вилата е поставена на самата улица која води дирекно кон плажата  меѓу изобилство продавници, маркети и пекари, гиро и ресторани. Располага со пространи студија и апартмани кои се наоѓаат на прв и на втор спрат. Сите сместувачки капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрични шпорети со рерни или електрично решо, фрижидери и основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Апартманите имаат постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во најголем дел од сместувачките капацитети е со сопствен бојлер, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

 

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО УПЛАТА ДО 01.12.2018

 

Вила „Evi II” - Неа Каликратија

Термин:

Ноќевања:

1/3 студио

1/4+1 апартман

22.05-01.06.2019

10

12.400 ден (200 )

17.360 ден (280 )

01.06-11.06.2019

10

15.500 ден (250 )

20.460 ден (330 €)

11.06-21.06.2019

10

18.600 ден (300 €)

26.040 ден (420 )

21.06-01.07.2019

10

22.940 ден (370 €)

30.380 ден (490 €)

01.07-11.07.2019

10

27.280 ден (440 €)

34.720 ден (560 €)

11.07-21.07.2019

10

32.860 ден (530 €)

40.300 ден (650 €)

21.07-31.07.2019

10

32.860 ден (530 €)

40.300 ден (650 €)

31.07-10.08.2019

10

32.860 ден (530 €)

40.300 ден (650 €)

10.08-20.08.2019

10

32.860 ден (530 €)

40.300 ден (650 €)

20.08-30.08.2019

10

27.280 ден (440 €)

34.720 ден (560 €)

30.08-09.09.2019

10

22.940 ден (370 €)

31.000 ден (500 €)

09.09-19.09.2019

10

18.600 ден (300 €)

26.040 ден (420 €)

19.09-29.09.2019

10

14.260 ден (230 €)

20.460 ден (330 €)

 

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио или апартман за 10  ноќевања без вклучен превоз

- Во студијата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети   

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Каликратија

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

- Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра