ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
SKI OPENING КОПАОНИК - Kraljevi Cardaci 4*
Kraljevi Cardaci 4*

СКИ ОПЕНИНГ - Kопаноник

Kraljevi Cardaci 4*- Копаоник

 Термин:05.12 – 08.12.2019

 

4 дена / 3 ноќи

169

 Во цената вклучува:

 • 3 ноќевање на база Полупансион(Појадок и Вечера-шведска маса)
 • Ски Карта за 2 дена за возрасни (Петок и Сабота)
 • Концерт на отворено во Краљеви Чардаци - "Vesele osamdesete" со ГРАТИС греано вино за сите гости
 • 50% попуст за Ски Опрема
 • Неограничено користење на SPA&WELLNESS центар кој се простира на површина од 1500m² - затворен базен со димензии 14x6m со jacuzzi(длабочина 1,7m),отворен базен со димензии 10x5m (длабочина 1,5m) и 15x7m (длабочина 1,2m),jacuzzi на отворено ,Финска Сауна,Био Сауна (Руска Бања),Арома-Парна Бања,Хамам,Солена Соба ,kneipp базен,Тапидариум клупи
 • Неограничено користење на Фитнес Центар  
 • Неограничено користење на Пинг-Понг
 • Трансфер до Ски-Стаза 5 пати дневно во текот на работно време на СкиЦентар  
 • Користење на Ски-Гардеробер одалечен на 30m од ски-стаза „Мало Езеро” (покрај Ски-Гардеробер се наоѓа голем паркинг кој се дополнително наплаќа
 • Baby Cot – Гратис (со претходна резервација)

 

Во цената не е вклучено (задолжително плаќање на лице место):

 • Туристичка такса во износ од 1€ по лице од ден, деца 7 – 15 год. плаќаат 0,50€ по лице од ден. Деца помали од 7 год. не плаќаат туристичка такса
 • Хотелско осигурување во износ од 0,25€ од ноќ го плаќаат сите гости.

Доплата ( не е задолжителна):

 • Превоз на релација Скопје-Копаоник-Скопје 40€ 

Услови за Деца и Возрасни:

 • Деца од 2-14,99 години,плаќат по 50% попуст од цената на возрасен.