ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
SKI OPENING КОПАОНИК - Grand Hotel 4+*
Grand Hotel 4+*

SKI OPENNING KOPAONIK

Отварање сезона 2019/2020

 

Grand Hotel & Spa****

Термин: 05.12 - 08.12.2019

Цените се изразени во  по лице, за пакет 4 дена/3 ноќи, на база полупансион

 

Тип Соба

Пакет 1

Пакет 2

Сместување + ГРАТИС дводневен SKI PASS

Сместување + Ski Школа+ наем на опрема + ГРАТИС дводневен SKI PASS

1/2 Стандард соба

1/3 Стандард соба

259

289

 1/2  Стандард соба

1/3 Супериор***

1/4 Супериор***

279

309

1/2 Супериор +

1/3 Супериор +***

 1/4  Супериор +***

289

319

 1/3,1/4,1/5 Фамилијарна

334

364

 1/1 Стандард  соба

399

439

1/1 Стандард соба

430

469

   1/1 Супериор + соба

445

489

 

Цената на пакетот вклучува:

 

ПАКЕТ 1

 • 3 ноќевања на база полупансион ( доручек и вечера – шведска маса) по лице
 • Ski pass за 06.12 и 07.12.2019
 • Wi-Fi низ цел хотел
 • Користење на SKI гардеробер
 • Grand Oaza Spa & Wellness центар на 1.800м2:затворен базен со димензии 18х9 м, соблекувална (ормар, баде мантил, папучи, пешкир) relax зона, Избор на повеќе сауни(инфраред сауна,класична сауна, финска сауна...), руска бања, тропски тушеви,Хамам, ледено-солена соба, kneipp, базен и Jacuzzi со греана вода на отворено и фитнес центар.

 

ПАКЕТ 2

 • 3 ноќевања на база полупансион (доручек и вечера – шведска маса) по
 • Ski или Snowboard школо - настава во групи од 6 до 10 лица, 2  дена по 2h
 • Uniqa осигурување за посетителите на школите
 • Целодневен наем на комплет опрема за скијање(скии, штеки  и обувки) или snowboard опрема(snowboard и обувки)
 • Ski pass за06.12 и 07.12.2019
 • Wi-Fi
 • Користење на SKI гардеробер
 • Grand Oaza Spa & Wellness центар на 1.800м2:затворен базент димензија 18х9 м, соблекувална (ормар, баде мантил, папучи, пешкир) relax зона, Избор на повеќе сауни(инфраред сауна,класична сауна, финска сауна...), руска бања, тропски тушеви,hammam, ледено-солена соба, kneipp, базен и Jacuzzi со греана вода на отворено и фитнес центар.

 

 

Цената не вклучува: 

 • Туристичка такса- 1€пo лице на ден , 0,50 € по лице за деца 7-15 годни, деца до 7 години не плаќаат.

 

 

Услови за Grand Hotel & Spa****

 

 • Дете 0-2 години во присоство на две полноплатежни суми  доколку користи заедничко легло со родителите – ГРАТИС СМЕШТАЈ во 1/2 стандардна соба, 1/2 супериор соба и 1/2  супериор + соба
 • Дете 2-7 години во присусто на две полноплатежни суми доколку  користи заедничко легло со родителите – попуст 50% во 1/2 стандардна соба, 1/2 супериор соба и 1/2  супериор + соба
 • Дете 2-12 години доколку користи посебен кревет – попуст 30% (со минимум една полноплатежна сума)
 • Две деца 2-12 години во присуство на две полноплатежни суми – секое дете има попуст 50% во 1/3 стандардна соба, 1/3 фаилијарнасоба, 1/3 супериор соба и 1/3 супериор +  соба
 • Три деца 2-12 години во присуство на две полноплатежни суми –секое дете има попуст 30% во 1/5 фамилијарнасоба
 • Трето и Четврто возрасно лице – попуст 20% во 1/3 стандардна соба, 1/3 супериор соба, 1/3 супериор + соба, 1/4 супериор и 1/4  супериор + соба
 • Доколку две лица возразни користат 1/3 фамилијарнасоба, 1/3 супериор соба, 1/3 супериор + соба- доплата 20% по лице на цената според обраната категорија.