Sarti - Vila Laura
Vila Laura

ЦЕНОВНИК БР.1 ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.12.2022

10% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА

 

Се наоѓа на 80 m oд плажата во новиот дел на Сарти. Понова, модерно уредена куќа со базен и простран двор. Студијата се на приземје, а на прв кат се апартманите со галерија. На долното ниво е тросед на расклопување за 2 лица, додека на галеријата се наоѓа брачен кревет. Сите имаат SAT TV, клима вклучена во цената, како и бежичен интернет. Во дворот има базен за возрасни (11*6). Организирано е чистење на сместувачките единици два пати за време на престојот.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА НОЌИ

 

Тип на сместување

Макс бр лица

10.05-20.05

20.05-30.05

30.05-09.06

09.06-19.06

19.06-29.06

29.06-09.07

09.07-19.07

19.07-29.07

29.07-08.08

08.08-18.08

18.08-28.08

28.08-06.09

06.09-15.09

15.09-24.09

24.09-03.10

Број на ноќи

 

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

9

9

9

9

1/3

studio

3

248

278

398

528

648

798

898

998

998

998

898

598

518

398

248

1/4

studio

4

268

298

438

578

698

848

948

1048

1048

1048

948

648

548

438

268

1/4

app+gal

4

278

328

468

628

778

948

1048

1148

1148

1148

1048

698

598

468

278

1/5

app+gal

5

298

358

498

678

848

1048

1148

1248

1248

1248

1148

748

648

498

298

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1еур=62ден

 

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица на ден се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 - 30 дена пред поаѓање 10%

29 - 20 дена пред поаѓање 20%

19 - 15 дена пред поаѓање 40%

14 - 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 - 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.

За секоја извршена промена на податок во договорот за патување се наплаќа административна такса во висина од 8 ЕУР!