ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Sarti - Vila Aristotelis
Vila Aristotelis

ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 22.02.2023

10% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА

*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

Се наоѓа покрај плажата во новиот дел на Сарти, позната како куќа со одлична локација и фантастичен директен или бочен поглед на море. Апартманите се на високо приземје и на прв кат. Сите апартмани имаат TV, интернет, клима (вклучена во цената во јули и август). Куќата е комплетно реновирана за сезоната 2019 г. Од оваа сезона во понуда има и двокреветни студија со бочен поглед на море.

 
 

 Поради честите измени на цените,
Ве молиме истите да ги проверите директно во агенција!
075 361 022
072 252 022

 

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1еур=62ден

 

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица на ден се плаќа на лице место пред влегување во објектот. 

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 – 30 дена пред поаѓање 10%

29 – 20 дена пред поаѓање 20%

19 – 15 дена пред поаѓање 40%

14 – 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 – 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.

За секоја извршена промена на податок во договорот за патување се наплаќа административна такса во висина од 10 ЕУР!