ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
STARA PLANINA - Stara Planina Resort 4*
Stara Planina Resort 4*

Попуст за рана уплата 2018/2019- само во рамките на мин. престој:

За период: 01.12.2018-21.12.2018 / 02.03.2019-31.03.2019 / 22.12.2018-28.12.2018 / 12.01.2019-01.02.2019 / 16.02.2019-01.03.2019

-10% попуст за уплата до 31.10.2018 

-5% попуст за уплата до 31.11.2018

Хотел: 146 сместувачки капацитети (109 соби и 37 апартмани), max 3 ката, 5 лифтови, подземна гаража

Соби : када/туш, WC, фен, затоплување, телефон, сат LCD TV + радио, елетронски сеф, со тараса или француски балкон, работна маса, wi/fi интернет конекција, непупшачки соби, баде мантил и папучи, мини бар (се долаќа посебно).

Јавни простории, гастрономија, конференциски сали: 5 конференциски сали, Ресторан “Балкан”,Ресторан „Гондола“, Лоби бар со тераса.

Wellness & Spa Цeнтар: Wellness Spa & фитнес центар на 1000 m² со надворешни и внатрешни базени, релакс зона со лежалки, теретана, финска сауна, турска бања, хидромасажна када, козметички третмани и масажи.

Фамилија и деца: Игротека со професионална грижа за деца од 3 – 12 год. Тинејџерски клуб – пинг понг, мини фудбал, биљард, пикад и видео игри/ терени за колективни спортови и игралишта за деца.

Паркинг во подземна гаража на хотелот – едно паркинг место по соба со претходна резервација

Услуги со доплата (на лице место):Lobby Bar, ресторан “Гондола”, услуги перење на алишта, СПА и третмани за убавина, Тинејџерски клуб: пикадо, пинг понг, мини фудбал, биљард, чување на деца

Цените во Двокреветна, Двокреветна + софа, Супериор двокреветна се искажани по лице/ од ноќ
**  Цените во Junior, Family и Deluxe апартмани се искажани по соба/ од ноќ

FIT цена/сезона

All inclusive light

A

B

 

C

 

D

Тип на соби

мин/мах број на лица во соба

01.12.2018-21.12.2018

02.03.2019-31.03.2019

22.12.2018-28.12.2018

12.01.2019-01.02.2019

16.02.2019-01.03.2019

05.01.2019-11.01.2019

02.02.2019-15.02.2019

29.12.2018-04.01.2019

Двокреветна соба *

1/2

67 €

70 €

80 €

104 €

Двокреветна соба + софа *

2/3

75 €

78 €

85 €

111 €

Супериор  Двокреветна соба + софа *

2/3

88 €

93 €

101 €

127 €

Junior апартман по соба **

1/3

235 €

257 €

272 €

350 €

Family апартман по соба **

1/4

280 €

297 €

321 €

430 €

Deluxe апартман по соба **

1/2

302 €

302 €

302 €

302 €

Доплата за едокреветна

1/1

30€

 

 

Доплата за минимум престој од наведениот е +10% (според расположлив капацитет)

 

Попусти за деца

По дете, во соба со две возрасни лица кои плаќаат цела цена:

Години

0 – 2,99 год

3 – 5,9 год

6 – 14,9 год

над 15 год (3. возрасно)

во %

100%

70%

50%

10%

* Едно возрасно лице и дете во двокреветна соба – детето не подлежи на попуст, плаќа полна цена

** Деца до 3 год со едно возрасно лице во двокреветна соба – возрасниот плаќа еднокреветна соба/дете бесплатно

*** Родител/пратител е должно да при најава да приложи здраствена книшка или пасош за детето

Минимален престој и смена на гостите:

Check inn/ Check out

MB = минимален престој

ОД/ДО

ПОН

ВТО

СРЕ

ЧЕТ

ПЕТ

САБ

НЕД

Од ден

MB

29.12.2018-04.01.2019

05.01.2019-11.01.2019

02.02.2019-15.02.2019

 

 

 

 

 

x

 

 

7

22.12.2018-28.12.2018

12.01.2019-01.02.2019

16.02.2019-01.03.2019

 

 

 

 

 

 

 

x

5

01.12.2018-21.12.2018

02.03.2019-31.03.2019

 

 

 

 

 

 

 

x

3

Доплата за краток престој од минималниот +10%

Во цената е вклучено:

 • All Inclusive Light-All Inclusive богат појадок, ручек, вечера,вклучено пијалоци за време на оброците (локално точено вино, пиво, вода, безалкохолни газирани и негазирани пијалоци)
 • Wellness & Spa Centar-Внатрешен базен, фитнес центар, финска сауна, турска бања,џакузи, хидромасажни тушеви
 • Забава за деца во игротека:-Анимација на деца според возраст од 3 дo12год. атрактивни детски свет со игралиште, спортска забава, мини програма, мини кино и шоу програма
 • Бесплатенwi/fi интернет со сите јавни простории и соби
 • Бесплатно користење на ски остава
 • Опрема за бебе: креветче и постелнина, грејач за шише, грејач за вода, baby phone, када за бањање,адаптер за wc шоља, подлога за повивање (на барање).
 • Школа за пливање за деца oд4 дo 9,99 год., секојдневно во утрински часови

 Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса : возрасни 1 од човек од ден, деца 7-14,9 плаќаат 0,50 €, деца до 7 год не плаќаат туристичка такса
 • Хотелско осигурување го плаќаат сите гости, истото изнесува 0,25, по лице од ден

 

Специјално за деца од 4 дo 9,99 год. за престој од мин. 7 ноќи:

 • Целодневена ски карта*
 • Групна ски школа и ски опрема во период од09-12h

Услови

 • Ски школа, опрема и ски карта не важат за денот на пристигнување (важат на последниот ден на престојот)
 • Работата на ски стазите и жичарата зависи директно од скијалиштето Србија (со кое е условено издавањето на ски карти и ски школите)

Напомена:

 • Дозволен е престој за домашни миленици до 7 kg. Тип на домашно милениче ограничено е на мачки и кучиња.
 • Сместување со домашно милениче е дозволено само престој во Супериор соба и Junior апартман
 • Цена за престој на д. милениче е 9€ од ден
 • Подоле е наведен и куќен ред за д.миленици

ОПИС НА СОБИТЕ

 • 68 Двокреветни соби-30 m2, за1-2 возрасни лица, со тераса или француски балкон, француско легло 200x200 или twin кревети 100x200, LCD, сеф, телефон, фен, wi/fi интернет конекција, WC, баде мантил и папучи, мини бар со доплата.
 • 31 Двокреветни собисо софа-35 m2, за 1-3 возрасни лица или 2 возрасни +2 деца на софа, со тераса или француски балкон, француско легло 200x200 или twin кревети 100x200, софа, 145x190, LCD, сеф, телефон, фен, wi/fi интернет конекција, WC, баде мантил и папучи, мини бар со доплата
 • 10 Супериор соби-50m2, за 1-3 возрасни лица или 2 возрасни лица +2 деца на софа, со тераса или француски балкон, француско легло 200x200 на галерија, софа во дневен престој 145x190, 2 LCD, сеф, телефон, фен, wi/fi интернет конекција, 2 WC, баде мантил и папучи, мини бар со доплата
 • 27 Junior апартман-50- 79 m2, апартман за 1-3 возрасни лица или 2 возрасни лица + 2 деца на софа, со тераса или француско легло, француско легло 200x200 во одвоена спална соба и софа 145x190 во дневниот престој, 2 LCD, сеф, телефон, фен,wi/fi интернет бесплатно и купатило, баде мантил и папучи, мини бар со доплата.
 • 9 Family апартман-99m2, апартман на две нивоа, со тераса или француски балкон, за 1-4 возрасни лица или 4 возрсни лица + 4 деца на 2 софи, 2 oдвоени спални соби, 2 француски легла 200x200, 2 софи 145x190, 3 LCD, сеф, телефон, фен, wi/fi интернет конекција, 2 WC, балкон, баде мантил и папучи, мини бар со доплата.
 • 1 Deluxe апартман-116m2, за 1-2 возрасни лица со голема тарса, француско легло 200x200, дневен престој, WC, 2 LCD, сеф, телефон, фен, wi/fi интернет конекција, WC со хидромасажна када и со туш кабина, “walk-in” гардеробер и кујна со посебен влез за послугата, баде мантил и папучи, мини бар со доплата.

 

 

 

 

ЛЕГЛА

Квадратура

Категорија

Мин.

Мах

ТИП

ca. m²

Број возрасни лица

Двокреветна соба

1

2

Опција 1: 2 возрасни лица

Легла : King size/2 twin

Вкупен број на легла: 2

*Можност за одвоени King size кревети во 2 стандардна

30

Двокреветна соба со софа

2

3

Опција 1: 3 возрасни лица

Опција 2 : 2 возрасни лица + 2 деца

Легла : 1 King size/2 twin + софа

Вкупен број на легла : 3

* Можност за одвоени King size кревети во 2 стандардна

35

Супериор двокреветна соба

2

3

Опција 1: 3 возрасни лица

Опција 2: 2 возрасни лица + 2 деца

Легла: 1 King size + софа

Вкупен број на легла: 3

* Можност за одвоени King size кревети во 2 стандардна

50

Junior апартман

1

3

Опција 1: 3 возрасни лица

Опција 2 : 2 возрасни лица + 2 деца

Легла: 1 King size + софа

Вкупен број на легла:3

* Можност за одвоени King size кревети во 2 стандардна

50-79

Family апартман

1

4

Опција 1: 4 возрасни лица

Опција 2:  4 возрасни лица и 4 деца

Легла: 2 x King size + 2 софи

Број на легла: 6

* Можност за одвоени King size кревети во 2 стандардна

99

Deluxe апартман

1

2

Опција 1: 2 odrasle osobe

Легла: 1 King size

Вкупен број на легла: 2

116

*Доплата во апартман за поголем број на лица од наведените е 15 € по лице

**За деца до 2,99 год. нема доплата во апартман во случај на поголем број на лица од наведените

***Капацитетот на легла е фиксен, не пости можност за додавање на помошни легла

 

Услови:

 • Check in: oд16h
 • Check out: дo 12h
 • Доцно одјавување: дo 14h- 45€ по соба, по 14h се плаќа полна цена за ноќ според ценовникот.
 • Почеток на услугите е со вечера,а престојот се завршува со ручек.