ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Hanioti - Vila Panorama
Vila Panorama

Вила Панорама е нов објект на главниот влез во Ханиоти и е одалечена од плажа околу 7 мин. Вилата располага со едноспални апартмани а сите соби нудат прекрасен панорамски поглед на градот и морето. Сите апартмани имаат тераси, клима уред (вклучен во цената), WiFi интернет, телевизор и паркинг во непосредна близина. Вилата е идеален избор за оние кои сакаат мирен одмор надвор од секојдневниот метеж, а сепак блиску до центарот и плажа.

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=61,8мкд

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.12.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 30% аконтација.

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

ВИЛА ПАНОРАМА - ХАНИОТИ

ЦЕНА ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќевање

1/4 апартман

Коментар

24.05-31.05.2020

7

89

Промо цена

31.05-07.06.2020

7

109

Промо цена

07.06-14.06.2020

7

169

 

14.06-21.06.2020

7

249

 

21.06-28.06.2020

7

299

 

28.06-05.07.2020

7

339

 

05.07-12.07.2020

7

359

 

12.07-19.07.2020

7

389

 

19.07-26.07.2020

7

439

 

26.07-02.08.2020

7

439

 

02.08-09.08.2020

7

439

 

09.08-16.08.2020

7

439

 

16.08-23.08.2020

7

419

 

23.08-30.08.2020

7

389

 

30.08-06.09.2020

7

269

 

06.09-13.09.2020

7

209

 

13.09-20.09.2020

7

149

Промо цена

20.09-27.09.2020

7

119

Промо цена


– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз.

 

Повратен превоз до Ханиоти чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице

Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице

Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице

Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице

Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон – 30еур по лице

Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице

Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур

Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице

Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

 

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур за Битола и Прилеп

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Возрасно лице над 63год – 10еур попуст