Nikiti - Vila Aleksandra
Vila Aleksandra

Куќата се наоѓа во мирниот дел од Никити на 130м од плажата и шеталиштето. Во понудата има повеќекреветни мезонети, кои се наоѓаат на приземје, високо приземје и на првиот кат. На првото ниво е кујната со тросед на расклопување за 2 лица и спална соба со 2 кревети. На второто ниво има тросед за 2 лица. Сите имаат 2 тераси, ТВ, клима уред чие користење е вклучено во цената и интернет. Гостите на располагање имаат и двор.

 

Период

Тип на сместување

Макс. Број на лица

20.05-

30.05

30.05-

09.06

09.06-

19.06

19.06-

29.06

29.06-

09.07

09.07-

19.07

19.07-

29.07

29.07-

08.08

08.08-

18.08

18.08-

28.08

28.08-

09.09

09.09-

21.09

21.09-

03.10

Број на ноќи

 

 

10

10

10

10

10

10

10

10

10

10

12

12

12

Alexandra 1/2

studio

2

128

298

398

448

498

598

648

648

648

548

448

298

128

Alexandra 1/3

studio

3

148

328

448

498

548

648

698

698

698

598

498

328

148

Alexandra 1/4

studio

4

178

348

498

548

598

698

748

748

748

648

548

348

178

Alexandra 1/2

app/mzt

2

198

398

548

 

 

 

 

 

 

 

 

398

198

Alexandra 1/3

app/mzt

3

228

428

568

 

 

 

 

 

 

 

 

428

228

Alexandra 1/4

app/mzt

4

248

448

598

648

748

848

898

898

898

748

648

448

248

Alexandra 1/5

mezonet

5

278

478

628

678

778

878

928

928

928

778

678

478

278

Alexandra 1/6

mezonet

6

298

498

648

698

798

898

948

948

948

798

698

498

298

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1еур=62ден

 

ПОПУСТИ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА

За период на престој:

20.05. - 23.06.2019

24.06. - крај на сезоната 2019

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2018

20% ПОПУСТ

15% ПОПУСТ

*Можност за замена на попустот со гратис одмор од 10.-20.05. или од 10.-22.05 2018 во зависност од уплатениот одмор!

 

ПОПУСТИ ЗА УПЛАТА НА 40% ОД ИЗНОСОТ ВО ГОТОВО ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА

РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2018 И ДОПЛАТА ДО 15.02.2019

15% ПОПУСТ

10% ПОПУСТ

РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 21.12.2018 И ДОПЛАТА ДО 1 МЕСЕЦ ПРЕД ПОЧЕТОК НА ОДМОРОТ

10% ПОПУСТ

5% ПОПУСТ