ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Nea Flogita - Vila Hristo
Vila Hristo

Вила Христо е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на кафе бар Пастази, и на околу 40 м. од плажата. Располага со   1/6  дуплекс ,со две спални и простран дневен престој , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси wi-fi –(вклучена во цената)

 Цени за термини по типови простории и услуги

Термини 1/6 ДУПЛЕКС Бр. ноќевања
18/05/2019 – 25/05/2019  Промо 60.00€  7*
25/05/2019 – 01/06/2019  Промо 70.00€  7*
01/06/2019 – 08/06/2019 149.00€  7*
08/06/2019 – 15/06/2019 179.00€  7*
15/06/2019 – 22/06/2019 199.00€  7*
22/06/2019 – 29/06/2019 219.00€  7*
29/06/2019 – 06/07/2019 450.00€  7
06/07/2019 – 13/07/2019 480.00€  7
13/07/2019 – 20/07/2019 540.00€  7
20/07/2019 – 27/07/2019 540.00€  7
27/07/2019 – 03/08/2019 540.00€  7
03/08/2019 – 10/08/2019 540.00€  7
10/08/2019 – 17/08/2019 540.00€  7
17/08/2019 – 24/08/2019 480.00€  7
24/08/2019 – 31/08/2019 209.00€  7*
31/08/2019 – 07/09/2019 199.00€  7*
07/09/2019 – 14/09/2019 179.00€  7*
14/09/2019 – 21/09/2019 159.00€  7*
     
Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари. Истите се за наем на цело студио или апартман, за број на ноќевања кој е запишан во табелата.

  • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет
  • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
  • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
  • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
  • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
  • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман

•       За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)

•       За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 

•       Деца до 2 години бесплатно, без седиште

•       За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

•       Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.