Thassos - Vila Elena Nina - Skala Potamia
Vila Elena Nina - Skala Potamia

Вилата се наоѓа на 150 метри од најубавата плажа на островот Golden Beach. Во близина има супер маркет, таверни, а центарот на Скала Потамиа е на околу десетина минути пешачење. Опкружена е со голем двор во кој се поставени гарнитури за седење а има и тобоган за деца. Околу вилата има доволно места за паркинг за гостите кои доаѓаат со сопствен превоз. Вилата поседува wi-fi и клима уред (вклучен во цената). Апартманите се сместени на високо приземје и прв спрат и во секој од нив има ТВ, тераси и комплетно опремени кујни. Сите апартмани содржат брачен кревет во спалната соба и кревет на расклопување во кујната каде што може да се сместат двајца возрасни

 

EARLY BOOKING -20% (15.12.2018)

 

Период
Услуга: ноќевање

Бр. на ноќевања

1/3+1
апартман

26.05-02.06.19

7*

120

02.06-09.06.19

7*

160

09.06-16.06.19

7*

180

16.06-23.06.19

7*

210

23.06-30.06.19

7*

250

30.06-09.07.19

9

540

09.07-18.07.19

9

650

18.07-27.07.19

9

650

27.07-05.08.19

9

650

05.08-14.08.19

9

650

14.08-23.08.19

9

650

23.08-01.09.19

9

580

01.09-08.09.19

7*

210

08.09-15.09.19

7*

180

15.09-22.09.19

7*

160

22.09-29.09.19

7*

120

 

Напомена:

-Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
-Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз
-За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
-Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
-За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
-Во секое од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во апартманот
-Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот
-Сместување во студијата/апартманите е после 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е до 09 часот по локално време
-Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

Автобуски превоз Скопје –  Тасос – Скопје 
•возрасни: 50 €
•деца од 2 до 12 години: 35 €
•деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата