Thassos - Хотел Olympion - Potos
Хотел Olympion - Potos

Хотелот се наоѓа централно во местото Потос. Хотелот е комлетно реновиран пред 4 години. Во состав има 54 соби на приземје, прв и втор спрат, рецепција, ресторан за доручек на база шведска маса. Собите поседуваат wi-fi, клима уред (вклучен во цената), ТВ, WC, тераса, сеф, фен за коса, телефон (со доплата), мини бар (со доплата). Хотелот нуди стандардни двокреветни соби (два единечни кревети) а во некои има можност за дополнително легло. Хотелот е одалечен на само 100 м. од прекрасната песочна плажа, а се наоѓа на чекор од главното шеталиште, продавници, пекари, ресторани, таверни и сите видови забава. Гостите имаат можност за доплата на вечера (околу 7 евра ) во таверна која е во близина на хотелот (на сама плажа). Гостите на хотел Olympion можат да го користат базенот во хотел Anna Star кој се наоѓа на околу 100 м. одалеченост со нарачување на пијалок од барот на базенот.

 

EARLY BOOKING -20% (15.12.2018) 

 

Период
Услуга: ноќевање со појадок

Бр. на ноќевања

1/2
студио

02.06-09.06.19

7

150

09.06-16.06.19

7

190

16.06-23.06.19

7

210

23.06-30.06.19

7

230

30.06-09.07.19

9

320

09.07-18.07.19

9

360

18.07-27.07.19

9

399

27.07-05.08.19

9

399

05.08-14.08.19

9

399

14.08-23.08.19

9

399

23.08-01.09.19

9

360

01.09-08.09.19

7

260

08.09-15.09.19

7

240

15.09-22.09.19

7

220

22.09-29.09.19

7

190

Напомена:
-Цените во табелата се по лице за 7 или 9 ноќевања со појадок, за минимум 2 лица во соба
-1-во дете 2-11,99 год. во двокреветна соба на дополнително легло со двајца возрасни – 50% доплата од цената за возрасен
-Во цената на аранжманите е вклучено користењето на клима
-За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
-Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање на собите до 09 часот по локално време
-Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

Автобуски превоз Скопје – Тасос – Скопје
•возрасни: 50 €
•деца од 2 до 12 години: 35 €
•деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата