ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
KOPAONIK - Gray 4*
Gray 4*

Grey Hotel 4*-Копаоник

Цените се дадени по соба на ден

Tип на Соба

Термин/ 

Број на лица

01.12-05.12/18

06.12/18-15.12/18

16.12/18-20.12/18

21.12/18-07.01/19

08.01/19-31.01/19

Deluxe Room

1/1

169

299

169

369

269

1/2

Deluxe Apartman

1/2

219

409

219

489

329

1/3

239

449

239

539

359

1/4

259

489

259

589

389

1/5

269

499

269

599

399

Deluxe Premium Apartman

1/2

219

409

219

489

329

1/3

239

449

239

539

359

1/4

259

489

259

589

389

1/5

269

499

269

599

399

Deluxe Executive Apartman

1.119

1.119

1.119

1.119

1.119

 

Цените се дадени по соба на ден

Tип на Соба

Термин/Број на лица 

01.02/19-13.02/19

14.02/19-17.02/19

18.02/19-28.02/19

01.03/19-10.03/19

11.03/19-31.03.2019

01.04/19-15.04.2019

Deluxe Room

1/1

299

369

269

369

229

169

1/2

Deluxe Apartman

1/2

409

489

329

489

289

219

1/3

449

539

359

539

319

239

1/4

489

589

389

589

349

259

1/5

499

599

399

599

359

269

Deluxe Premium Apartman

1/2

409

489

329

489

289

219

1/3

449

539

359

539

319

239

1/4

489

589

389

589

349

259

1/5

499

599

399

599

359

269

Deluxe Executive Apartman

1.119

1.119

1.119

1.119

1.119

1.119

 

Во цената за сместување во Deluxe собите e вклучено:

 • Сместување на база ноќевање со појадок
 • Паркинг место
 • Користење на Мини Бар (надополнување секој ден)
 • Електричен бокал, Grey вода, чај и кафе во соба / апартман
 • Сеф во соба
 • Прибор за пеглање во соба / апартман
 • Неограничено користење на“Grey Spa” (spa & wellness centra):Затворен базен, пресоблекувална (шкаф, баде мантил, папучи, пешкир), релакс зона, финска сауна, био сауна, парна бања, тропски дождови и фитнес центар.
 • Wi-Fi
 • Ски остава во“Grey Rent and Service”
 • 20% попуст на масажи,третман на лице и тело во  “Grey Spa” (spa & wellness centra)
 • 20% попуст на изнајмувањески и сноубоард опрема во “Grey Rent and Service”
 • VIP батлер на услуга за време на престојот

*Доколку се резервира сместување за пет лица,петто лице спие на дополнмително легло со димензии 90x190cm.

 

Во цената не е вклучено (задолжително плаќање при резервација):

 • Туристичка такса: (1.00 €) по лице од ноќ, за возрасни; (0.50 €) по лице од ноќ за деца 7-15 год; деца0-7 год не плаќаат туристичка такса.

Услови за  Grey Hotel:

 • Пријавување во хотелот е од 15:00h, на денот на пристигнување
 • Одјавување од хотел е до 11:00hна денот на заминување
 • Појадок се служи на база Шведска маса (доколку во хотелот престојуваат повеќе од 30 гости)
 • Доплата за Рано Пријавување / Доцно одјавување 50% од цената на ноќевање
 • Деца до 6,99 години ГРАТИС

 

Услови за резервација во Grey Hotel:

 • При правење на резервација потребна е уплата при 30%, остатокот 10 дена пред check inn.