ВЕЛИГДЕНСКИ ПАТУВАЊА
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - БАЛИ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
Пукет

Тајланд е земја која се наоѓа зад магичното огледало, која е сосема поинаква од нашата реалност, прекрасна во својата  разноликост, бојата, мирисот и страст. Народот, природата, храната, преставува посебно доживување под тропското небо. Таму се цвета со  посебен сјај кој се памети многу долго. Тајланд се наоѓа во централниот дел на Индокина и граничи со Малезија, Камбоџа, Лаос и Мјанмар. Исто така позната е како земја на орхидеи, мистични реки,  тропски шуми и прекрасни Будистички храмови како и  пријателски расположени и насмеани луѓе. 
PHUKET - Некогаш изолиран и малку населен остров, Пукет бргу прераснува во модерна и луксузна туристичка дестинација која е денес посетена од огромен број на туристи од целиот свет. Овој тропски рај е вистинско место за љубителите на песочни плажи, чисто и топло море и богат природен диверзитет. Покрај изобилството на убави плажи, море, сонце и плажи, Пукет нуди и други интересни вредности како будистички храмови, живописни локални места, ресторани, забава и многу богат ноќен живот.  Климата на островот е тропска со висока температури во текот на целата година и висока влажност во воздухот. Ова незборавно, лесно патување ќе ви донесе многу интересни информации, забава и уживање, кои ќе ви останат во трајни спомени.


SEAVIEW PATONG HOTEL 4* е лоциран на 40 км од аердромот во Пукет, во најпознататото туристичко место на островот - Патонг. Хотелот е во мирна зона на Патонг - преку улица од самиот океан и во непосредена близина на една од најпознатите плажи на Пукет (Patong Beach), доволно далеку од метежот и вревата во централен Патонг, но сепак доволно блиску за да испешачите до срцето на забавата која ја има во изобилство. Постојат многу работи кои што може да се направат во Seaview Patong Hotel можете да уживате покрај убавиот базен, да ја вкусите традиционална храна, или пак да уживате во познатата тајландска масажа во спа и фитнес центар. Искористете ги деновите за да се релаксирате под сонцето, со многу бројни вкусни пијачки, а истотака можете да ја дегустирате лоакалната и интернационална кујна во ресторанот кој се наоѓа покрај базенот. Samunprai Spa ви нуди прекрасни масажи и третамни за релаксиран одмор. Хотелот истотака нуди 2 отворени базени за возрасни и еден за деца, салон са убавина, wifi, доктор (со повик.).Хотелот располага со соби кој што се дизајнирани според тајландскиот стил, со топли бои и дрвен мебел. Удобни соби и апартмани со квалитетни душеци за мирен сон, приватни балкони и бањи со кади и тушеви.

 

 

1 ДЕН- (22.04.2019 - понеделник) СКОПЈЕ - ДОХА - ПУКЕТ

Состанок на патниците нa аеродромот Скопје во 10:45 часот. Полетување за Доха во 12:45 часот со лет QR 306. Пристигнување во Доха во 18:40 часот. Полетување за Пукет во 20:00 часот со лет QR 842.

2 ДЕН (23.04.2019 - вторник) ПУКЕТ

Пристигнување во Пукет во 06.55 часот (локално време). По завршување на пасошка и царинска контрола, трансфер до хотелот. Сместување во соби според правилата на хотелот. Слободно време за одмор, уживање на плажа или за индивидуални разгледи.

4 - 10 ДЕН (24.04. 2019 - 01.05.2019 среда - среда) ПУКЕТ

Појадок. Слободен ден, време за одмор и индивидуални активности. Слободно време - Пливање, масажи, убави плажи, бел песок, тиркизни, топли води, феноменални зајдисонца и екскурзии до блиските острови, ќе направат да се чувствувате како на небото. Време резервирано исклучиво за уживање! Невообичаениот ноќен живот е сцена како од најлудите филмови! Можност за организирање на факултативни екскурзии: Полудневен разглед на Пукет, Слон Сафари, Кабаре Шоу, посета со глисер на рајски острови меѓу кои и плажата на островот Phi Phi позната по филмот The Beach со Леонардо Дикаприо, Посета на областа Phang Nga каде се наоѓа популарниот остров од "Џејмс Бонд", Посета на други познати плажи на Пукет. Ноќевање.

11 ДЕН (02.05.2019 - четврток)ПУКЕТ - ДОХА - СКОПЈЕ

Појадок, одјавување на собите. Слободно време до трансфер за на аеродром. Лет кон Доха QR 841 во 20:40. Пристигнување во Доха во 23:50. Лет за Скопје на 03. Мај со лет QR 305 во 06:55, пристигнување во Скопје во 11:15 часот.

 

SEAVIEW PATONG HOTEL 4*

PHUKET

ПЕРИОД НА ПАТУВАЊЕ
ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ

22.04.2019 - 03.05.2019 
23.04.2019 - 02.05.2019

УСЛУГИ

BB

НОЌЕВАЊА / ДЕНОВИ

НОЌИ / 11 ДЕНА

РАН БУКИНГ ЦЕНА по лице во 1/2 соба (за резервации до 31.Декември)

799  / 49.538 мкд

Цена по лице во двокреветна соба

969  € / 60.078 мкд

Доплата за еднокреветна соба

230 € / 14.260

Цените се во Евра а плаќањето ќе се врши исклучиво во денари по курс од 62мкд за 1€

На барање може да се обезбеди сместување во друг хотел на Пукет

 

Цената влучува:

-         Авионски превоз Скопје - Пукет - Скопје,

-         9 ноќевања во SEAVIEW PATONG HOTEL 4*на база ноќевање со појадок

-         Организиран трансфер аеродром - хотел - аеродром

-         Техничко водство / Пратител на групата, доколку групата е над 15 патници

 

Цената не вклучува:

-         Аеродромски такси - 100 еур / 6200 мкд

-         Влезна виза за Тајланд (потребни се 2фотографии, пасош со валидност од најмалку 6 месеци по датумот на враќање, 90€);

-         Дополнителни оброци и пијалоци кои не се наведени во програмата

-         Задолжително патничко осигурување

-         Факултативни излети

 

 

Забелешки:

Минимален број на патници на база на кој е калкулирана цената на аранжманот, изнесува 20.

За резервации потребен е аванс од минимум 40% од вкупнот износ на аранжманот.

Целосна уплата, најдоцна дваесет (20) дена пред започнување на аранжманот.

Програмата и редоследот на разгледи и посети може да претрпи промени во зависност од состојба на терен и други објективни причини.

Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на цената на превозот (авионските билети), да ја промени и цената на аранжманот.

Доколку не се оствари минималниот број на патници, организаторот го задржува правото да го откаже аранжманот или да ја корегира цената на аранжманот како и цените на факултативните излети.

Организаторот го задржува правото за отказ на аранжманот 7 дена пред патувањето.