Thassos - Vila Mary I - Skala Sotiros
Vila Mary I - Skala Sotiros

Вила Мери 1 се наоѓа на 150 м. од центарот на Скала Сотирос и 170 метри од плажа. Опкружена со зеленило, маслинови дрвја, располага со базен, бар, лежалки и чадори покрај базен, скара во дворот и паркинг простор.  Сите соби располагаат со комплетно опремена кујна, купатило, ТВ и клима уред. Доплата за користење на клима уред во студиата е 5€ на ден. Двокреветните студиа се со брачен кревет, комплетно опремена кујна и бања, 1/3 студија имаат еден брачен кревет, едно стандардно легло, комплетно опремена кујна и бања. Сите соби располагаат со големи тераси, дел од нив се свртени кон море а дел кон градина. Вилата има идеална локација за мирен одмор. Природата во околината и базенот Ви нудат дополнително уживање.

 

EARLY BOOKING -20% (15.12.2018)

 

Период

Бр. на ноќевања

1/2
студио

1/3 студио

26.05-02.06.19

7*

95

105

02.06-09.06.19

7*

115

125

09.06-16.06.19

7*

130

140

16.06-23.06.19

7*

145

155

23.06-30.06.19

7*

160

170

30.06-09.07.19

9

410

430

09.07-18.07.19

9

450

470

18.07-27.07.19

9

450

470

27.07-05.08.19

9

450

470

05.08-14.08.19

9

450

470

14.08-23.08.19

9

430

450

23.08-01.09.19

9

410

430

01.09-08.09.19

7*

145

155

08.09-15.09.19

7*

130

140

15.09-22.09.19

7*

115

125

22.09-29.09.19

7*

100

110

 

Напомена:
- Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО - плаќа само превоз доколку користи)
- Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман/студио за 9 ноќевања без вклучен превоз
- За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
- За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
- Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
- Доплата за користење на клима уред: 5€ на ден за студио
- Постелнината во апартманите/студијата се менува еднаш за време на престојот
- Сместување во студијата/апартманите е после 14 часот по локално време а напуштање на студијата/апартманите е во 09 часот по локално време
- Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
- При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

Автобуски превоз Скопје – Велес - Тасос – Велес - Скопје
•возрасни: 50 €
•деца од 2 до 12 години: 35 €
•деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Напомена:
- огласно законот и правилата во Р. Грција, базенот во вилата има работно време кое гостите треба да го почитуваат.
- забрането е консумирање на пијалоци на базен доколку не се купени од барот на вилата

Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.