SKI OPENING КОПАОНИК
ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
Nei Pori - Vila Mitakas
Vila Mitakas

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.06.2021

 

Неи Пори е место, кое сеуште претставува нај урбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа, зелените појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море. Како дополнителни соджини за забава и рекреација, во местото се наоѓа и Луна парк, kартинг патека, спортски центар и водени спортови. Близината на Платамона и на Лептокарија, се само дополнителен мотив за секој негов потенцијален гостин. Позитивните мислења на нашите туристи, оваа дестинација со години ја вбројуваат меѓу најбараните.

Вила Митакас се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 7соби од кои ( 4 студија1/3, 2 студија 1/4,апартман 6 1/3+1/3.Вилата се наоѓа 80 м одалечена од плажа .Wi-fi - бесплатно додека климата е со доплататермин

ноќи

1/3

студ бр

301.302

1/3

студ.бр

101;102;201

1/4

студ.бр

202

1/3+1/3

апартман

303

22.05.2022

7

70

80

90

100

29.05.2022

7

115

130

160

180

05.06.2022

7

160

180

199

250

12.06.2022

7

230

250

275

330

19.06.2022

7

250

280

300

379

26.06.2022

7

260

310

359

429

03.07.2022

7

280

315

369

469

10.07.2022

7

330

360

379

469

17.07.2022

7

330

360

379

469

24.07.2022

7

330

360

379

469

31.07.2022

7

330

360

379

469

07.08.2022

7

330

360

379

469

14.08.2022

7

330

360

379

469

21.08.2022

7

320

350

350

399

28.08.2022

7

270

300

309

340

04.09.2022

7

250

290

289

310

11.09.2022

7

180

200

209

230

18.09.2022

7

100

120

150

170

Цените се за наем на апартман за 7 ноќи


• Во студијата  e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
• Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
• при резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
• поради генерално чистење на студиата  после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време
• хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот
• 
Користењето на климата е со доплата на лице место .

 По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската

 Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во  самата агенција. 

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
• Задолжително патничко и здравствено осигурување - инфо во агенцијата
• За користење на две смени (7+7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена
• Превоз: возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец), деца од 2-12 години 25 € (повратен билет) / 20 € (1 правец)
• Цените се изразени во € - евра , по курс 1 € = 62 мкд
• За овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од “СКТМ“