WELLNESS & SPA - Aquilon 3* - с. Бања
Aquilon 3* - с. Бања

AQUILON & SPA – С. Бања

 

Цената е на ДЕН за СОБА – ноќевање со појадок

сместување

21.12 - 26.12

02.01 - 13.01

01.02 - 06.02

27.12 - 01.01

14.01 - 31.01

04.03 - 28.03

07.02 -03.03

29.03 -06.04

Double room  

2 adl

68 €

114 €

54 €

60 €

Studio

2adl

73 €

119 €

60 €

64 €

2adl + 1chd/0-5/

73 €

119 €

60 €

64 €

2adl + 1chd /06-12/

83 €

129 €

70 €

74 €

3adl

88 €

134 €

75 €

79 €

One bedroom apartment

3adl

80 €

132 €

70 €

74 €

3adl+1chd /0-5/

80 €

132 €

70 €

74 €

3adl+1chd /06-12/

90 €

142 €

80 €

84 €

Two bedroom apartment

4adl

  95 €

154 €

80 €

84 €

4adl+1chd /0-5/

  95 €

154 €

80 €

84 €

4adl+1chd /06-12/

  95 €

154 €

80 €

84 €

4adl+2chd /06-12/

  95 €

154 €

80 €

84 €

5adl

110 €

170 €

95 €

99 €

Легенда: adl - возрасен,  chd – дете

 

 

Цените се во € се плаќа во денари, 1€ = 62 ден Цените не важат за празници, специјални понуди ..

Сместување по 14:00 ч. (локално време) Напуштање до 12:00 ч. (локално време)

 


 Во цените Е вклучено:

  • Појадок
  • Користење затворен базен со топла минерална вода / 34°- 36°C /
  • Користење отворен базен со топла минерална вода / 30°- 32°C /
  • Користење парна бања, фитнес, сауна со шок базен
  • Безжичен интернет низ хотелот
  • Паркинг, ДДВ, туристичка такса, туристичко осигурување
  • Превоз до почетната станица на лифтовите во Банско (во определено време)

 

Доплати:

  • Доцна одјавување (до 18.00 часот) 50% од цената за соба
  • Доплата за ручек 7 €.
  • Доплата за вечера 9€

 

Сместување, опис :

Double room  - двокреветна соба
4 двокреветни соби (23 м²) може да се сместат двајца возрасни.

Двокреветна соба: кујна, 2 разделени кревети, тоалет со туш.

Сателитска телевизија

Безжичен интернет

Фрижидер

Кујнски апарати, микробранова печка, електричен котел

Трпезариска маса, кујнски прибор

Пешкири, ЦД и МП3 плеер

Бања / тоалетот

Фен за коса

 

Studio – студио соба
8 студија (23 до 33 м²) можат да се сместат до три возрасни лица.

Студиото се состои од кујна, 2 разделени кревети , дополнителна фотелја, тоалет со туш

Сателитска телевизија

Безжичен интернет

Фрижидер, кујнски апарати, микробранова печка, електричен котел

работна маса, кујнски прибор, пешкири, ќебиња

Електричен шпорет,
Бања / тоалетот

Фен за коса
ЦД и МП3 плеер

 

One bedroom apartment – апартман со 1 спална соба
19-те апартмани со една спална соба се од (40 до 56 м²) можат да се сместат до 4 лица.
Има дневна со кујна, трпезариска маса за 4 лица, гарнитура со канапе или аголна софа, дополнителна фотелја, една спална соба со кревети за двајца гости, тоалет со туш.

Сателитска телевизија, ЦД и МП3 плеер

Безжичен интернет,

Фрижидер, кујнски апарати, микробранова печка, електричен котел

работна маса, кујнски прибор, пешкири, ќебиња

Електричен шпорет,
Бања / тоалетот, Фен за коса

 

Two bedroom apartment – апартман со 2 соални соби
7 апартмани со две спални ( 55 до 65 м²) можат да се сместат до 6 лица.
Има дневна со кујна, трпезариска маса за 6 лица, гарнитура со канапе или аголна софа, дополнително фотелја, една спална соба со 2 разделени кревети, втора спална со брачен кревет, тоалет со туш.

Секој апартман е опремен со:

Камин на дрва

Сателитска телевизија

Безжичен интернет

Фрижидер, кујнски апарати, микробранова печка, електричен котел

работна маса, кујнски прибор, пешкири, ќебиња

Електричен шпорет,
Бања / тоалетот

Фен за коса
ЦД и МП3 плеер

 

Хотелски содржини:

Во сите соби за третмани, како и во базените, се користи природна топла минерална вода од сопствениот минерален извор на хотелот, кој е познат по своите лековити својства.

Хотелот нуди комбинација од СПА процедури, третман со топла минерална вода и одмор

Мирната атмосфера на село Бања, во непосредната близина до густо населениот зимски ски центар Банско, кристално чистиот планински воздух и најдобрата кујна ќе Ви бидат постојано на располагање.

 

Хотелски капацитети:

Отворен базен со топла минерална вода (32 ° C)

Затворен базен со топла минерална изворска вода (36 ° C)

Сауна + 85°C со базен

Масажи

Снек бар

Лоби

Лифт

Изнајмување скии и гардероба

Изнајмување велосипеди

Сеф н арезерпција за гостите
Бесплатен шатл-автобус до станицата за лифтови

Традиционална парна бања

Безжичен интернет во хотелските соби

Паркинг