SKI OPENING КОПАОНИК
ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
Nikiti - Vila Finikas Garden
Vila Finikas Garden

ЦЕНОВНИК БР.1 ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.12.2022

5% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА НА 40% АВАНС СО РЕЗЕРВАЦИЈА

+ 10% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА

 

Finikas garden е понов комплекс, се наоѓа на околу 140 m oд плажата (камчеста/крупна песок) во мирниот, помалку населен дел на Никити. Има голем двор со базен за возрасни и за деца, детско игралиште и паркинг. Во понуда има четирикреветни апартмани со сопствен двор на приземје и четирикреветни студија со галерија на кат. Сите имаат пространи тераси, SAT TV, интернет, клима вклучена во цената. Организирано е чистење на половина од престојот.

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА НОЌИ

Период

Тип на сместување

Maкс

бр лица

01.06-13.06

13.06-24.06

24.06-04.07

04.07-14.07

14.07-24.07

24.07-03.08

03.08-13.08

13.08-23.08

23.08-02.09

02.09-12.09

12.09-22.09

22.09-03.10

Бр на ноќи

 

 

12

11

10

10

10

10

10

10

10

10

10

11

Finikas garden 1/3

studio+gal

3

428

528

668

748

848

898

898

898

798

548

398

228

Finikas garden 1/4

studio+gal

4

458

558

698

798

898

948

948

948

848

578

428

268

Finikas garden 1/4

apartman

4

498

598

748

898

998

1048

1048

1048

898

628

478

298

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА НАВЕДЕНИОТ БРОЈ НА НОЌИ

Период

Тип на сместување

Maкс

бр лица

30.05-09.06

09.06-19.06

19.06-29.06

29.06-09.07

09.07-19.07

19.07-29.07

29.07-08.08

08.08-18.08

18.08-28.08

28.08-09.09

09.09-21.09

21.09-03.10

Бр на ноќи

 

 

10

10

10

10

10

10

10

10

10

12

12

12

1/3

studio+galerija

3

358

458

598

698

798

898

898

898

798

628

448

248

1/4

studio+galerija

4

398

488

648

748

848

948

948

948

848

668

468

278

1/3

apartman

3

408

508

648

818

918

998

998

998

918

698

498

298

1/4

apartman

4

428

528

698

848

948

1048

1048

1048

948

728

548

328

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1еур=62ден

 

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 - 30 дена пред поаѓање 10%

29 - 20 дена пред поаѓање 20%

19 - 15 дена пред поаѓање 40%

14 - 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 - 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.

За секоја извршена промена на податок во договорот за патување се наплаќа административна такса во висина од 8 ЕУР!