LAST MINUTE ЛЕТО 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - БАЛИ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019

24.05.2019 (Петок) СКОПЈЕ - ХАЛКИДИКИ

Состанок на групата во 03:00ч. На паркингот на хотел Холидеј Ин. Поаѓање  за Грција во 03:30ч. Патот води преку граничниот премин Богородица. Пристигнување во Ханиоти во пладневните часови. Сместување. Ноќевање.

 

25.05.2019 (Сабота) ХАКЛИДИКИ

Слободно време за одмор и слободни активности. Ноќевање.

 

26.05.2019 (Понеделник) ХАЛКИДИКИ  - СКОПЈЕ

Слободно време до поаѓање за Скопје во 15.00 ч. по локално време. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ ВО КАЛИТЕА / ПОЛИХРОНО / ХАНИОТИ / ПЕФКОХОРИ

 

  Цена по лице за 2 ноќевања во студио / апп со вклучен превоз3.700 денари

   

  Цена по лице за 2 ноќевања во студио / апп со сопствен превоз2.700 денари

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

⇒ Превоз со високо - туристички автобус на дадената релација

⇒  2 ноќевања во 1/2, 1/3 и 1/4 студија или апартмани

⇒  Организација на аранжманот и пратител на групата

Напомена:

⇒  Цените се дадени по лице, секоја особа која користи кревет во приватно сместување плаќа полна цена

⇒  Деца до 12 години на редовен кревет имаат  20% попуст. Дете до 5 години без кревет плаќа само превоз.

 

Општи НАПОМЕНИ:

  • само превоз 35 €
  • превоз за деца до 02-12год. 25 €
  • задолжително патничко осигурување

Лиценца А

За резервација потребна е уплата од 30% од вредноста на аранжманот. Плаќање исклучиво во денарска противвредност 1 евро = 62 денари. За реализација на програмот потребен е минимум од 40 патници

За овој аранжман важат општите услови за патување на Магелан Травел Сервис