ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Akrathos 3* - Ouranoupolis - Промо ценовник до 31.12

Цените се важечки за резервации направени до 31.12.19
Цените се дадени со вклучен попуст за рани резервации

Минимум Престој

 1

 1

 5

 5

 5

 1

Вид на сместување

Услуга

Структура

25.04.20-30.04.20

01.05.20-31.05.20

01.06.20-03.07.20

04.07.20-22.08.20

23.08.20-30.09.20

01.10.20-16.10.20

Suite Family  - Executive

AL

2Ad+1ad+1ch(0-1)

187

176

253

323.4

253

176

Suite Family  - Executive

AL

2Ad+1ad+1ch(2-11)

187

176

253

323.4

253

176

Suite Family  - Executive

AL

2Ad+2ch(0-1)

173.8

162.8

234.3

290.4

234.3

162.8

Suite Family  - Executive

AL

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

173.8

162.8

234.3

290.4

234.3

162.8

Suite Family  - Executive

AL

2Ad+2ch(2-11)

173.8

162.8

234.3

290.4

234.3

162.8

Single Room - 

AL

1Ad

70.4

66

103.4

159.5

103.4

66

Double Room - 

AL

2Ad

84.7

79.2

140.8

187

140.8

79.2

Double Room - 

AL

2Ad+1ad

114.4

107.8

190.3

253

190.3

107.8

Double Room - 

AL

2Ad+1ad+1ch(0-1)

114.4

107.8

190.3

253

190.3

107.8

Double Room - 

AL

2Ad+1ad+1ch(2 - 11)

114.4

107.8

190.3

253

190.3

107.8

Double Room - 

AL

2Ad+1ch(0-1)

84.7

79.2

140.8

187

140.8

79.2

Double Room - 

AL

2Ad+1ch(2-11)

84.7

79.2

140.8

187

140.8

79.2

Double Room - 

AL

2Ad+2ch(0-1)

84.7

79.2

140.8

187

140.8

79.2

Double Room - 

AL

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

84.7

79.2

140.8

187

140.8

79.2

Double Room - 

AL

2Ad+2ch(2-11)

105.6

99

176

234.3

176

99

Suite Loft Luxury - 

AL

2Ad

196.9

184.8

261.8

336.6

261.8

184.8

Suite Loft Luxury - 

AL

2Ad+1ch(0-5)

196.9

184.8

261.8

336.6

261.8

184.8

Цените се дадени по соба на ноќ, изразени во евра

Услови за плаќање:

 • Резервации со специјални понуди - уплата 100% до 5 работни денови после датумот на креирање на резервацијата;
 • Early Booking резервации - уплата 50% до 5 дена по завршувањето на Early Booking понудата (пример ако понудата е за резервации направени до 31.01 - уплата 50% до 05.02) остатокот се доплаќа до 21 ден пред пристигнување;
 • За резервации со помалку од 21 ден разлика помеѓу денот на креирање и денот на пристигнување потребна е уплата 100% до 24 часа после потврда;
 • За резервации со ист датум на креирање и датум на пристигнување (од денес) или наредниот ден (од утре) потребна е уплата 100% до 2 часа после потврда.

*Валидно за хотелите на барање - освен ако не се наведени различни услови за плаќање.

Изнoсот на таксите е следен:

 • 5* хотели: 4 € по соба на ноќ;
 • 4* хотели: 3 € по соба на ноќ;
 • 3* хотели: 1.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2* хотели: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2 key апартмани: 0.25 € по соба на ноќ;
 • 3 key апартмани: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 4 key апартмани: 1 € по соба на ноќ;

Важно:

Хотелите го задржуваат правото да не ги сместат гостите кои нема да ја платат оваа такса.

Забелешка:

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.