ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Daphne Holiday Club 3* - Hanioti - Промо ценовник до 31.12

За резервации направени до 31.12.19
Цените се со вклучен попуст за Рани Резервации

Минимум Престој

 2

 3

 4

 3

 2

Вид на сместување

Услуга

Структура

15.05.20-15.06.20

16.06.20-20.07.20

21.07.20-24.08.20

25.08.20-10.09.20

11.09.20-30.09.20

Double Room for Sgl - 

BB

1Ad

30.8

46.2

58.3

46.2

30.8

Double Room - 

BB

2Ad

34.1

52.8

66

66

34.1

Triple Room - 

BB

2Ad+1ad

46.2

71.5

89.1

89.1

46.2

Triple Room - 

BB

2Ad+1ch(0-1)

34.1

52.8

66

66

34.1

Triple Room - 

BB

2Ad+1ch(2 - 11)

34.1

52.8

66

66

34.1

Double Room for Sgl - 

HB

1Ad

44

59.4

71.5

59.4

44

Double Room - 

HB

2Ad

60.5

79.2

92.4

92.4

60.5

Triple Room - 

HB

2Ad+1ad

85.8

111.1

128.7

128.7

85.8

Triple Room - 

HB

2Ad+1ch(0-1)

60.5

79.2

92.4

92.4

60.5

Triple Room - 

HB

2Ad+1ch(2-11)

67.1

85.8

99

99

67.1

Цените се дадени по соба на ноќ, изразени во евра

Услови за плаќање:

 • Резервации со специјални понуди - уплата 100% до 5 работни денови после датумот на креирање на резервацијата;
 • Early Booking резервации - уплата 50% до 5 дена по завршувањето на Early Booking понудата (пример ако понудата е за резервации направени до 31.01 - уплата 50% до 05.02) остатокот се доплаќа до 21 ден пред пристигнување;
 • За резервации со помалку од 21 ден разлика помеѓу денот на креирање и денот на пристигнување потребна е уплата 100% до 24 часа после потврда;
 • За резервации со ист датум на креирање и датум на пристигнување (од денес) или наредниот ден (од утре) потребна е уплата 100% до 2 часа после потврда.

*Валидно за хотелите на барање - освен ако не се наведени различни услови за плаќање.

Изнoсот на таксите е следен:

 • 5* хотели: 4 € по соба на ноќ;
 • 4* хотели: 3 € по соба на ноќ;
 • 3* хотели: 1.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2* хотели: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2 key апартмани: 0.25 € по соба на ноќ;
 • 3 key апартмани: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 4 key апартмани: 1 € по соба на ноќ;

Важно:

Хотелите го задржуваат правото да не ги сместат гостите кои нема да ја платат оваа такса.

Забелешка:

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.