ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Kassandra - Daphne Holiday Club 3* - Hanioti
Daphne Holiday Club 3* - Hanioti

 EARLY BOOKING!!!
до -10% за резервации до 31.03.2019 


 
Локација: 200м од Ханиоти, на 400 м од плажа, 100 км од Солун.
Капацитет: 10 соби и 63 студија.
Услуга: полупансион (појадок и вечера).
Хотелски содржини: отворен базен, ресторан, бар, мини маркет, игралиште за деца,
паркинг, фитнес, пинг понг, тенис, сауна... 
Опременост на собите: бања, мини бар, сеф, телефон, ТВ, клима.


РЕДОВНИ ЦЕНИ


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)        
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.