SKI OPENING КОПАОНИК
ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
Athos Palace 4* - Kalithea - Редовен ценовник

ATHOS PALACE 4* KALITHEA                 www.g-hotels.gr

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2022 25% ПОПУСТ (BB,HB,AI)

УПЛАТА 25% ВЕДНАШ И 75% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

4

25.04-19.05

20.05-09.06

10.06-23.06

24.06-21.07

22.07-20.08

09.10-27.10

25.09-08.10

11.09-24.09

21.08-10.09

Single Room Mountain View

54

74

100

114

134

Double Room Mountain View

36

49

67

76

89

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99

40%

40%

40%

40%

40%

Double Room Sea View

38

55

73

82

95

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99

40%

40%

40%

40%

40%

Double Superior

47

68

89

102

118

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99

40%

40%

40%

40%

40%

Junior Suite Mountain View

54

74

100

113

129

Трето лице

50%

50%

50%

50%

50%

Четврто лице

35%

35%

35%

35%

35%

1 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99

40%

40%

40%

40%

40%

Suite Superior Sea View

59

85

123

129

146

Трето лице

50%

50%

50%

50%

50%

Четврто лице

35%

35%

35%

35%

35%

1 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99

40%

40%

40%

40%

40%

Полупансион

14

14

14

14

14

1 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99

40%

40%

40%

40%

40%

Се Вклучено

36

36

36

36

36

1 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99

40%

40%

40%

40%

40%

Мин. Престој

2

2

3

4

4

Stayover tax 4 EUR пособа на ден , се плаќа на лице место

Опис: конференциска сала,мини маркет,паркинг,бар на плажа,бар на базен, отворен базен,анимација,детскоигралиште,тенис, спортови на вода , затвпрен базен, СПА центар и др.

Соби: клима,телевизор,телефон,фен,фрижидер,сеф ( Хотелот има централна клима и функционира во јули и август )

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

•        This rate allows to cancel without any charge up to 14 days before arrival until 6:00 p.m. local time.

•        For cancellations less than 14 days before arrival, the deposit is non-refundable.

•        In case of no-show, early departure or arrival after the scheduled date there is a charge equal to 100% of the reservation costs.