ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА 2019
ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
СИЦИЛИЈА 2019
Kassandra - Alkyon Hotel 4* - Kriopigi
Alkyon Hotel 4* - Kriopigi
EARLY BOOKING!!!
до -15% за резервации до 31.03.2019 

  
Положба: се наоѓа во Криопиги, на 80км од Солун.
Сместување: двокреветни и еднокреветни соби. Опремени со сателитска тв, телефон, фрижидер, клима, фен, сеф, сите соби имаат балкон.
Услуга:  
Содржини:
 ресторан, бар на базен,, паркинг.
Плажа: на 850 метри од песочна плажа
Спорт и забава:  базен и детски базен,  соба со игри, детско игралиште.


РЕДОВНИ ЦЕНИ


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)      
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.