Lefkada - Vila Ionion - Nidri
Vila Ionion - Nidri

Вила ЈОНИАН се наоѓа на 5 мин пешачење од пристаништето во Нидри. Сите апартмани се наоѓаат на приземје, опремени се со кујна, тоалет, ТВ, клима – се доплаќа 5 евра на ден, тераса. Вилата располага со два базена и лежалки, бесплатни за гостите (ограничен капацитет).

 -15% ПОПУСТ за уплати до 31ви Јануари

* Почеток на аранжманот

Ноќевања

Крај на аранжманот

1/3

1/4

01.06.2019

7*

08.06.2019

119€

119€

08.06.2019

7*

15.06.2019

139€

139€

15.06.2019

7*

22.06.2019

149€

149€

22.06.2019

7*

29.06.2019

179€

179€

29.06.2019

9

08.07.2019

499€

529€

08.07.2019

9

17.07.2019

559€

599€

17.07.2019

9

26.07.2019

649€

689€

26.07.2019

9

04.08.2019

649€

689€

04.08.2019

9

13.08.2019

649€

689€

13.08.2019

9

22.08.2019

629€

669€

22.08.2019

9

31.08.2019

559€

599€

31.08.2019

7*

07.09.2019

179€

179€

07.09.2019

7*

14.09.2019

149€

149€

14.09.2019

7*

21.09.2019

139€

139€

21.09.2019

8*

29.09.2019

119€

119€

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во термините означени со * се даени по лице за ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ГРАТИС ПРЕВОЗ.

Цената не се менува доколку не се користи превозот !

Во пакет аранжманите означени со * во студио две лица плаќаат полн износ, ТРЕТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).

Во апартман ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за трето и четврто лице по 50€

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х. Холидеј Ин.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

На промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е до 09:00часот.

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда на истите.

По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.