ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Paralia - Vila La Mirage
Vila La Mirage

БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ НА 3-ТО И 4-ТО  ЛИЦЕ ВО СТУДИО 

ПОПУСТИ: - 25 %  ЗА УПЛАТА ДО 15.12.2018

                  - 15 %  ЗА УПЛАТА ДО 15.01.2019

                  - 10 %  ЗА УПЛАТА ДО 15.02.2019

                  

Вила „ LA MIRAGE  е од висока “А“ категорија и се наоѓа на 50 м од плажата во првиот дел на Паралиа . Студиата се комплетно опремени со мини кујна, тоалет,балкони, А/С +  ТВ – WI-FI. Располагаме со 1/2 ; 1/3 и 1/4 студија на приземје , и 1 спрат.

 

LA MIRAGE (Paralia)
TV, WIFI, AC+

По лице

МАЈ

 

ПРОМО

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Пакет аранжман

Наем на студиа

Наем на студиа

Пакет аранжман ПРОМО

термин

26*

02*

09*

16*

23*

30

07

14

21

28

04

11

18

25

01*

08*

15*

22*

ноќи

7*

7*

7*

7*

7*

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7*

7*

7*

7*

1/2 студио

69

105

115

125

135

279

299

309

319

319

319

319

299

229

119

99

69

59

1/3 студио

79

115

125

135

145

299

319

329

339

339

339

339

319

249

129

109

79

69

1/4 студио

89

129

139

149

159

319

339

349

359

359

359

359

339

269

139

119

89

79

 

УСЛУГИ:

 • Цените сo * седадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица во студио  што плаќаат 100 %
 • Цените без * се дадени за наем за студио / апартман за 7 ноќевања за минимум 2 лица во студиo што плаќаат 100 %
 • Во студијата eдозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%,во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
 • Поради генерално чистење на студиата  по секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат по 14:00часот по локално време
 • Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот

 

Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:

 • Дете до 2 години ( без седиште ) – бесплатно
 • За деца 02-12 години– сместување бесплатно, доплата за превоз од 25
 • Сместување на 3-то и 4-товозрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО  – доплата за превоз 35 €  

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 • Задолжително патничко и здравствено осигурување - инфо во агенцијата
 • Доплата за клима 5 € од ден  
 • Превоз : возрасни 35 €(повратен билет) / 25 € (1 правец)  

                     деца од 2-12 години 25 €(повратен билет) / 20 € (1 правец)

 • За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10€ од лицата што плаќаат 100%
 • За користење на две смени (7+7 ноќевања)одобруваме попоуст од 10% на втората смена
 • Попустот за рана уплата не е валиден само за смените од промотивниот период 26 Мај  15 и 22 Септември
 • Во цената не е вклучена туристичка такса за престој – се плаќа на лице место изнесува 0,5 евро од ден по соба, за брзината и квалитетот на интернетот агенцијата не гарантира и не сноси никаква одговорност
 • ВАЖНА НАПОМЕНА. Заради ваша лична безбедност кога не сте присутни во собите немојте да ги оставате вратите од терасите и надворешната врата отклучени ( доколку истите се отворени и отклушени а настане недај боже некаква кражба, агенцијата и сопствениците не одговараат )
 • Цените се изразени во € - евра , по курс 1 € = 62 мкд

За овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од “СКТМ“ . ЛИЦЕНЦА – “А“ за вршење на туристичка дејност

 

Автобуски превоз – поаѓања од Македонија                

Поаѓање од

Час

Локација

Куманово

03:30

Бензинска Макпетрол

Скопје

04:15

Паркинг пред Х.“ВИП“

Велес

05:00

Бенз.Мак Оил

Кавадарци

05:30

Бул.кај Гранична Полиц.

Неготино

05:45

Бенз.Макпетрол

Удово

06:30

Бенз.Макпетрол

Граница

07:00

 

 

    Поаѓања од Грција 

Поаѓање од

Час/локално

Локација

Неи Пори

16:00

Вила Данос

Паралиа

17:00

Ерато / Ла Мираж