ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Kalithea - Vila Oscar
Vila Oscar

 ПОПУСТ ОД 10 % за целосни уплати до 30.03.2019.

Вила Оскар Калитеа, се наоѓа во централниот дел на Калитеа, на околу 600 м. од плажа. Располага со 1/2, 1/2+1 и 1/2+2 студија. Сите студија имаат балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ и клима ( вклучена во цена).  1/2+1 студио – се наоѓа на 1 и 2кат, со поглед на улица, дупли кревет или два единечни и фотеља на пуштање (максимум 2 возрасни и 1 дете).

ТЕРМИН

НОЌEВАЊА

1/2  + 1 студио

19.05.2019

7*

65

26.05.2019

7*

85

02.06.2019

7*

115

09.06.2019

7*

125

16.06.2019

7*

135

23.06.2019

7*

155

30.06.2019

7

330

07.07.2019

7

350

14.07.2019

7

380

21.07.2019

7

400

28.07.2019

7

400

04.08.2019

7

400

11.08.2019

7

400

18.08.2019

7

400

25.08.2019

7

370

01.09.2019

7*

155

08.09.2019

7*

135

15.09.2019

7*

115

22.09.2019

7*

85

 

 • НАПОМЕНА:  
 • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за7 ноќевања со вклучен превоз, a цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10евра;

Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ, а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно и плаќаат само за превоз ( доколку користат).

 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попустна втората смена.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката таксасе плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.  
 • Цена на превозот:
 • Превоз за возрасен 35евра/ Еден правец 25 евра.
 • деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра / Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно.

 

Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.