ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Athos - Vila Tanos - Ouranopolis
Vila Tanos - Ouranopolis

-20% попуст за целосна уплата до 13.12.2019 

Небесниот  Град... тоа е  капијата преку која се влегува во независната монашка држава Света Гора, последното место на Халкидики кое наликува на рајот што можете овде да го добиете. Уранополис е тесна граница меѓу ноќниот живот и аскетската духовност... до скоро речиси целосно  изолиран за масовен туризам, а сепак најатрактивно летувалиште заради небесно сината вода и волшебните плажи...Старата кула од Византискиот период на брегот од морето е симболот на овој град. Од овде секојдневно испловуваат бродови до Дафни-главното пристаниште на Света Гора, како и до ненаселените острови Дрениа и Магарешкиот остров прочуени по  прекрасните  плажи. Уранополис е преубав приморски град со недопрена природна убавина, златни песочни плажи, чисто море, неповторлива атмосфера. На само десетина километри пред градот е пристаништето Трипити, од каде со траект можете да пристигнете на Амоулиани - единствениот населен остров на Халкидики и тука неколку часа да уживате на преубавата песочна плажа Golden beach... Привилегија е да летувате во Уранополис, во местото во кое владее апсолутен мир, дестинација која досега беше позната само по хотелите кои се изградени надвор од градот.

Вила „Thanos” - Уранополис

Термин:

Ноќевања:

1/2 студио  

(приземје)

1/4 студио

(приземје)

1/4+1 апартман (море)

 1/3 студио

(море)

1/4 апартман

(позади)

26.05-05.06.2020

10

150 € (9.300 ден)

200 € (12.400 ден)

300 € (18.600 ден)

250 € (15.500 ден)

200 € (12.400 ден)

05.06-15.06.2020

10

200 € (12.400 ден)

300 € (18.600 ден)

400 € (24.800 ден)

350 € (21.700 ден)

300 € (18.600 ден)

15.06-25.06.2020

10

250 € (15.500 ден)

350 € (21.700 ден)

450 € (27.900 ден)

400 € (24.800 ден)

350 € (21.700 ден)

25.06-05.07.2020

10

300 € (18.600 ден)

400 € (24.800 ден)

500 € (31.000 ден)

450 € (27.900 ден)

400 € (24.800 ден)

05.07-15.07.2020

10

400 € (24.800 ден)

500 € (31.000 ден)

600 € (37.200 ден)

550 € (34.100 ден)

500 € (31.000 ден)

15.07-25.07.2020

10

450 € (27.900 ден)

550 € (34.100 ден)

650 € (40.300 ден)

600 € (37.200 ден)

550 € (34.100 ден)

25.07-04.08.2020

10

450 € (27.900 ден)

550 € (34.100 ден)

650 € (40.300 ден)

600 € (37.200 ден)

550 € (34.100 ден)

04.08-14.08.2020

10

450 € (27.900 ден)

550 € (34.100 ден)

650 € (40.300 ден)

600 € (37.200 ден)

550 € (34.100 ден)

14.08-24.08.2020

10

450 € (27.900 ден)

550 € (34.100 ден)

650 € (40.300 ден)

600 € (37.200 ден)

550 € (34.100 ден)

24.08-03.09.2020

10

400 € (24.800 ден)

500 € (31.000 ден)

600 € (37.200 ден)

550 € (34.100 ден)

500 € (31.000 ден)

03.09-13.09.2020

10

300 € (18.600 ден)

400 € (24.800 ден)

500 € (31.000 ден)

450 € (27.900 ден)

400 € (24.800 ден)

13.09-23.09.2020

10

220 € (13.640 ден)

300 € (18.600 ден)

400 € (24.800 ден)

350 € (21.700 ден)

300 € (18.600 ден)

 Во нашата понуда за сезоната Лето 2020 повторно ја имаме вилата „Thanos“ што се наоѓа на самиот влез во  градот, со студија и апартмани кои имаат преубав поглед на раскошната морска непрегледност и на привлечните острови, опремени со мини кујни, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Од најубавата плажа е оддалечена околу 300 метри. Напомена: Сите сместувачки капацитети се во фаза реновирање и ќе бидат готови за новата сезона.

 

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10 ноќевања без вклучен превоз

- Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети   

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00    часот по локално време

            -  Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Уранополис

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

- Цена на повратен билет –35 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра