ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
KOPAONIK - Grand Hotel & Spa 4*
Grand Hotel & Spa 4*

Grand Hotel & Spa****+

Ценовник валиден за период:06.12.2018 - 07.04.2019.

Попуст за РАНА УПЛАТА -15% за резерваци до 31.10.2018

 

Цените се изразени во по лице,по ноќевање
Помалку број на ноќи исклучиво на барање

Цените се изразени во по лице по ноќевање-КРАТОК ПРЕСТОЈ
Резервација на барање-исклучиво 5 дена пред терминот

Период

Смена

Мин.ноќи

Услуга

1/2 Std

1/3 Std

 

1/3, 1/4, 1/5 Family

1/2 Sup

1/3 Sup***    1/4 Sup***

1/2,Sup+     1/3 Sup+*** 1/4 Sup+***

1/1 Std

1/1 Sup

1/1 Sup+

Краток Престој

1/2 Std
1/3 Std

 

1/3 1/4 1/5 Family

 1/2 Sup         

1/3 Sup***            1/4 Sup***

1/2 Sup+            1/3 Sup+***              1/4 Sup+***

1/1 Std

1/1 Sup

1/1 Sup+

06.12 - 09.12.

Чет/Нед

3

HB

SKI OPENING ПОНУДА

-

-

-

-

-

-

-

-

09.12 - 17.12.

Нед/Нед

5

HB

91

96

100

109

133

145

158

-

-

-

-

-

-

-

-

17.12 - 30.12.

-

3

HB

89

93

97

105

125

136

147

-

-

-

-

-

-

-

-

30.12 - 03.01.

Нед/Нед

4

HB

199

239

219

239

318

350

382

-

-

-

-

-

-

-

-

30.12 - 06.01.

Нед/Нед

7

HB

139

167

153

167

222

245

267

-

-

-

-

-

-

-

-

06.01 - 13.01

Нед/Нед

7

HB

89

93

98

107

129

142

155

10.01 - 13.01, Чет-Нед

111

117

122

134

161

177

194

13.01 - 20.01.

Нед/Нед

7

HB

99

104

109

119

144

158

172

17.01 - 20.01, Чет-Нед

124

130

136

149

179

197

215

20.01 - 27.01.

Нед/Нед

7

HB

89

93

98

107

129

142

155

24.01 - 27.01, Чет-Нед

111

117

122

134

161

177

194

27.01 - 03.02.

Нед/Нед

7

HB

89

98

98

107

129

142

155

31.01 - 03.02, Чет-Нед

111

122

122

134

161

177

194

03.02 - 10.02.

Нед/Нед

7

HB

119

143

131

143

190

209

228

07.02 - 10.02, Чет-Нед

149

179

164

179

238

262

286

10.02 - 17.02.

Нед/Нед

7

HB

119

143

131

143

190

209

228

14.02 - 17.02, Чет-Нед

149

179

164

179

238

262

286

17.02 - 24.02.

Нед/Нед

7

HB

99

104

109

119

144

158

172

21.02 - 24.02, Чет-Нед

124

130

136

149

179

197

215

24.02 - 03.03.

Нед/Нед

7

HB

99

104

109

119

144

158

172

28.02 - 03.03, Чет-Нед

124

130

136

149

179

197

215

03.03 - 10.03.

Нед/Нед

7

HB

109

114

120

131

158

174

190

07.03 - 10.03, Чет-Нед

MUSIC WEEK ПОНУДА

10.03 - 17.03.

Нед/Нед

7

HB

96

101

106

115

139

153

167

14.03 - 17.03, Чет-Нед

MUSIC WEEK ПОНУДА

17.03 - 24.03.

Нед/Нед

4

HB

81

85

89

97

117

129

141

21.03 - 24.03, Чет-Нед

97

102

107

117

141

155

169

24.03 - 31.03.

Нед/Нед

4

HB

68

71

75

82

99

108

118

28.03 - 31.03, Чет-Нед

82

86

90

98

118

130

142

31.03 - 07.04.

Нед/Нед

4

HB

68

71

75

82

99

108

118

04.04 - 07.04, Чет-Нед

82

86

90

98

118

130

142

*Бројот на соби кои се продаваат под услови за рана резервација се ограничени.Наведениот попуст се пресметува на услуга НОЌЕВАЊЕ.

**Помалку број на ноќи од наведените во табелата,исклучиво на барање.

***3. и 4. лице на дополнително легло во супериор и супериор + соба имат 20% попуст.

 

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА за период:17.03.2018 – 07.04.2019

Услови за деца 2-12 год.во присуство на две возрасни лица,прво дете ГРАТИС сместување ако користи заедничко легло; второ дете попуст 50% ако користи заедничко легло.

Grand Hotel & Spa****

Ценовник валиден за период: 06.12.2018 - 07.04.2019, цените се изразени во €,по апартман(за наведен број на лица), по ноќевање

Минимум 5 ноќи во период:30.12.2018 - 06.01.2019, 27.01.2019-17.02.2019, во останати периоди минимум 3 ноќи

ПЕРИОД

Тип Апартман

SUITE

SUITE

EXECUTIVE SUITE

APARTMENT

EXECUTIVE APARTMENT

PRESIDENTAL APARTMENT

Број на апартман

218, 331, 328

111, 113, 327, 451, 452, 625, 440, 540, 616

036, 051, 067, 110, 112, 114, 553

037, 052, 115, 220

223

224

Услуга / Број на патници

1-2

1-3

1-4

1-5

1-5

1-5

06.12-30.12.

HB

256

385

513

642

733

1210

30.12-06.01.

HB

434

652

869

1085

1302

1697

06.01-27.01.

HB

286

429

572

715

780

1210

27.01-17.02.

HB

381

571

760

950

1037

1450

17.02-07.04.

HB

259

388

517

647

705

1210

Цо цената се вклучени:

 • Сместување на база Полупансион(појадок и вечера-шведска маса)
 • Специјална Божиќна Вечера (25.12.2018 и 07.01.2019)
 • Неограничено користење на содржините на Spa & Wellness центар на 800m2: затворен базен со димензии 18x9m, пресоблекувална (плакарче,бањарка,папучи,пешкири), релакс зона,Суна свет– инфраред сауна,финска сауна,руска бања,торпски тушеви,хамам,солено-ледена соба, kneipp,базен и џакузи на отворен со поглед на ски-терени,фитнес центар.
 • Wi-Fi
 • Хотелско Осигурување
 • Ски-Гардеробер(за сопствен ски-опрема)

 

Цените за сместување во апартмани вклучуваат дополнителни привилегии:

 • Check in во соба,сет за добредојде(овошје,флаша вода,флаша вино),коктел за добредојде,личен батлер 24h,уредување на собата за добра ноќ, „Добра Ноќ“ за најмалите гости зa:(плазма шејк за убави с'ни),Grand сет за Добро Утро:(кафе,дневен печат,списанија,свежо цедени сокови),луксузен несесер со сет козметика,детски сет козметика,можност за Grand појадок сервирано во соба,можност за масажа во соба,опрема за бебиња(пулт за пресоблекување,корито за капење,грејач за флашичка),експресно одјавување од хотелот..

 

Цена не вклучува(задолжително се наплаќа при резервација):

 • Туристичка Такса 1€ по лице од ноќевање за возрасни;0,50€ по лице од ноќевање за деца 7-14,99 год.Деца 0-7 год не се наплаќа.

 

Услови за Grand Hotel & Spa****:

 • Дете0 - 2  во присуство на две полноплатежни суми доколку користи заедничко легло- ГРАТИС во 1/2 стандарна соба, 1/2 супериор соба и 1/2 супериор + соба
 • Дете2 - 7 во присуство на две полноплатежни суми доколку користи заедничко легло-попуст 50 во 1/2 стандарна соба,1/2 супериор соба и 1/2 супериор + соба
 • Дете2 - 12 доколку користи сопствено легло – попуст 30%(со минимум 1 полноплатежна сума)
 • Две деца 2- 12 во присуство две полноплатежни лица-секое дете има попуст 50% во 1/3 стандрна соба,1/3 фамилијарна соба , 1/3 супериор соба
 • Две деца 2 - 12 во присуство на две полноплатежни лица -секое дете има попуст 30% во 1/4 фамилијарна соба, и 1/4 супериор + соба
 • Три деца 2 - 12 во присуство на две полноплатежни лица-секое дете има попуст 30% во 1/5 фамилијарна соба  
 • Трето и Четврто лице-попуст 20% во 1/3 Стандарна соба,1/3 Супериор +,1/4 Супериор и 1/4 супериор + соба
 • Доколку две лица користат 1/3 фамилијарна соба ,1/3 супериор или 1/3 супериор + соба-доплата 20% по лице од цената на категоријата на собата. U

 

Доплата на лице место(незадолжително):

 • Посебен програм за деца од 3-12 год.дневен програм со специјални анимации од професионални аниматори и професионална грижа за децата во детскиот клуб-6 дена во текот на смената од 00-16.00 h (датумот на пристигнување и заминување не се пресметуваат ) – доплата 20€ по ден,по детето
 • Јога,пилатес,аеробик,аеробик во вода,персонализирани тренинзи,фитнес тренинг.
 • Паркинг  

 

Доплата во претпордажба или на лице место(не е задолжително):

 • Ски-училиште или Борд-училиште од 6,5,3 или 2 дена  
 • Baby Cot за бебе 00€ по ноќевање.

 

Свечена Новогодишна вечера во Grand****

Цени во претпродажба за резервации до 01.12.2018-Свечена вечера 31.12.2018 со музички програм со популарни естрадни уметници. 

VIP зона 180€; I зона 135€; II зона 117€; деца 0-7 год. ГРАТИ; Деца 7-12 год. попуст 50%

Цени на рецепција за резервации од 01.12.2018 – Свечена вечера 31.12.2018 со музички програм со популарни естрадни уметници.

VIP зона 200€; I зона 150€; II зона 130€; деца 0-7 год.ГРАТИС; Деца 7-12 год. попуст 50%