ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
WELLNESS & SPA - Murite 4* - Разлог
Murite 4* - Разлог

Хотел МУРИТЕ 4* – Банско

Цени валидни за период

05.03-13.04.2023

 Murite 4* Банско – Се наоѓа во тивката долина на Разлог,на околу 7 км од Банско ,  обезбедува врвно сместување и објекти опкружени со импресивни панорамски погледи на планината. Wi – Fi пристапот е бесплатен во сите делови од хотелот. Паркирањето е бесплатно и превоз до Банско е на располагање на гостите.
Капацитет и услуга:
Комплексот се состои од 4 згради кои се на 50 метри едни од други. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, детско катче, ресторан, продавници, ноќен клуб и сала со игри. Гостите на хотелот можат да уживаат во појадокот во ресторанот, а во вечерните часови, коктел барот служи широк спектар на пијалоци и мали закуски. Бесплатен ски – превоз за сите гости на хотелот. Згрижување на деца, исто така, е предвидено со доплата во хотелот.
Опис на соби:
Сите апартмани имаат балкон со поглед на планината, и се опремени со дабови паркети и теписи во спалните соби. Сите тие имаат сателитска ТВ, софа и iPod докинг станици со систем за домашна забава. Некои исто така, се карактеризираат со голема кујна.

  АЗАЛИА ОРХИДЕА
Двокреветна соба 2+0 50€ 44€
Едноспален апартман 2+2 58€ 52€
Двоспален апартман 4+2 50€ 44€
 
 
 Деца до 5.99 год. – бесплатно
 Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
 Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст
 Дете од 6-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло  30% попуст од редовната цена
За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми ,во троспален апартман се плаќаат 6 полни суми .
 
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Цената е по лице за 1 ноќевање и вклучува :

  • Се вклучено – АЛЛ( Ноќевање , појадок , ручек,ужина,вечера ,неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци , кафе,чај  од 10.00 до 22.00 часот.)
  • Користење на СПА Центар – внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес
  • Паркинг
  • Интернет
  • Детски кат