ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
BANSKO - Astera 4*
Astera 4*

Hotel Astera 4*, Bansko

http://www.asterabansko.com/

15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2018 & уплата 100% до 05.11.2018

10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2018 & уплата 100% до 05.12.2018

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 & 14=12

за престој во периоди 23.12 - 27.12.2018 & 11.01 - 28.02.2019

"15 % Попуст за резервации со престој 2 - 6 ноќи

Валидно за период на престој 23.12 - 27.12.2018 & 11.01 - 28.02.2019

Валидно за резервации направени после 01.11"

7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11 & 14=10

за престој во периоди 01.12 - 22.12.2018 & 01.03 - 15.04.2019

"15 % Попуст за резервации со престој 2 - 6 ноќи

Валидно за престој во периоди 01.12 - 22.12.2018 & 01.03 - 15.04.2019

Валидно за резервации направени после 01.11"

 попусти НЕ се комбинират

Попустите не се валидни  за период 28.12 - 03.01:

Цените се дадени по лице на ноќ / Услуга Полупансион

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Тип на сместување

01.12.2018-22.12.2018

01.03.2019-15.04.2019

23.12.2018-27.12.2018 11.01.2019-28.02.2019

04.01.2019-10.01.2019

28.12.2018-03.01.2019

Person in Double room

38,03 €

47,81 €

51,61 €

79,32 €

Single room

49,98 €

63,57 €

74,98 €

113,01 €

Person in One bedroom apartment

57,05 €

71,17 €

80,41 €

101,05 €

Person in Two bedroom apartment

67,91 €

82,58 €

92,36 €

113,01 €

Person in One bedroom apartment Apart house

53,79 €

68,46 €

77,15 €

97,79 €

Person in Two bedroom apartment Apart house

65,20 €

79,32 €

89,10 €

108,66 €

Цените вклучуваат

Ноќевање со појадок и вечера

Користење на АКВА парк (базени, сауна, фитнес)

Ски гардеробер, паркинг, WIFI, трансфер до гондолата по распоред

Максимално сместување

Double room – 2 + 1 pax

Single room - 1 pax

One bedroom apartment - 2 + 2 pax

Two bedroom apartment - 4 + 2 pax

One bedroom apartment Apart House - 2 + 2 pax

Two bedroom apartment Apart House - 4 + 2 pax

Дплати

Ручек 8 еур за возрасно лице, 4 еур за деца(2.99 - 12.99 год) на ден

Новогодишна вечера - 80 еур за возрасно лице, 40 еур за деца од 2.99-12.00 год

Попусти

Деца до 2.99 год се сместуваат бесплатно

Прво дете од 3-12.99 год на дополнително легло се сместува бесплатно

Второ дете од 3-12.00 год на дополнително легло добива 50% попуст

Возрасно лице на дополнително легло добива 30% попуст