ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
BOROVEC - Festa Chamkoria 4*
Festa Chamkoria 4*

Festa Chamkoria 4*

http://www.festahotels.com/bg/hotels/festachamkoria

15% попуст за резервации до 30.09., платени до 10.10.2018

10% попуст за резервации до 31.10, платени до 10.11.2018

7=6, за пристигнувања во период 01.12.2018 - 20.12.2018 и 08.01.2019 - 15.02.2019 и 05.03.2019 - 09.04.2019

(ВАЖИ ЗА РЕЗЕРВАЖИ НАПРАВЕНИ ПОСЛЕ 01.12.2018)

Попустите не се комбинираат

Цените се дадени по лице на ноќ, услуга полупансион

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Тип на сместување

01.12.2018 - 20.12.2018

21.12.2018 - 27.12.2018

28.12.2018 - 01.01.2019

02.01.2019 - 13.01.2019

14.01.2019 - 25.01.2019

26.01.2019 - 15.02.2019

16.02.2019 - 04.03.2019

05.03.2019 - 09.04.0219 HB

Person in Double room

24,47 €

26,65 €

70,70 €

41,88 €

36,44 €

42,96 €

34,26 €

28,82 €

Single room

36,98 €

56,56 €

105,51 €

63,09 €

55,47 €

65,26 €

52,21 €

43,51 €

Person in Junior suite

28,82 €

42,96 €

78,31 €

47,31 €

41,88 €

48,40 €

38,61 €

34,26 €

Person in Standard suite

33,17 €

50,03 €

91,37 €

56,56 €

48,40 €

57,10 €

45,14 €

39,70 €

Цената вклучува

Ноќевање со појадок и вечера

Користење на базен, сауна, парна бања, релакс зона, фитнес

Трансфер до гондолата по распоред на рецепција

Интернет, Паркинг

Максимално сместување

Single room - 1 pax

Double room - 2 pax

Junior suite 2 + 2 pax, or 3 + 1 pax

Standard suite - 2 + 2 pax or 3 + 1 pax

Доплати

Новогодишна вечера - 52 еур за возрасен, 26 еур а деца до 12.99 год

Попусти

Деца до 2.99 се сместуваат бесплатно

Прво дете на дополнително легло се сместува бесплатно

Второ дете од 3-12.99 год на дополнително легло добива 50% попуст

Трето возрасно лице на дополнителн легло добива 30%