ЛЕТО 2019 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2019 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2019 - АЛБАНИЈА
СИЦИЛИЈА 2019
BANSKO - Emerald Spa 4*
Emerald Spa 4*

SPA Hotel Emerald 4*, Bansko

https://emerald-spahotel.com/

15% попуст за резервации до 15.10. , платени до 25.10.2018

10% попуст за резервации до 15.11, платени до 25.11.2018

7=6, 10=9, 11=10, 12=10, 14=12 за пристигнување после 01.03.2019

Попустите не се комбинираат

Цените се дадени по  лице на ноќ, или за 4 лица во апартман со две спални, Услуга Полупансион

Цените се изразени во евра, плаќање во денари по курс 1 еур = 62 мкд

Тип на сместување

21.12.2018 - 27.12.2018 03.01.2019 - 10.01.2019

28.12.2018 - 02.01.2019

11.01.2019 - 31.01.2019 01.03.2019 - 25.03.2019

01.02.2019 - 28.02.2019

Person in double room   

43,96 €

55,36 €

30,94 €

33,11 €

Person in Family room

43,96 €

55,36 €

30,94 €

33,11 €

Person in One bedroom Apartment

49,39 €

60,79 €

36,36 €

38,54 €

Two bedroom Apartment for 4 pax

160,65 €

200,82 €

123,75 €

135,69 €

Single room

74,90 €

/

53,19 €

55,36 €

Цената вклучува

Ноќевање со појадок и вечера

Користење на WIFI во лобито на хотелот

Минимален престој 5 ноќи во период 28.12-02.01.2019

Максимално сместување

Single room - 1 pax

Double room - 2 + 1 pax

Family room - minimum 3 fullpaying, maximum 4 + 0 pax

One bedroom Apartment - min. 2 adults, max. 3 + 1 pax

Two bedroom apartment - min. 4 adults, max. 5 + 1 pax

Доплати

Новогодишна вечера (задолжителна) 60 еур за возрасно лице, 40 еур за деца до 12.99 год

Попустите не се комбинираат

Деца до 1.99 год (бебешко креветче) се сместува бесплатно

Деца од 2-12.99 год на дополнително легло плаќа 11 еур од ноќ

Возрасно лице на дополнително легло добива 30% попуст

4то возрасно лице на дополнително легло во Family roomn 30% попуст