ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Бугарија - Interhotel 4* - Сандански
Interhotel 4* - Сандански

Сандански 11-13/10/2019

Цените се за соба за 2 лица за 2 ноќевања со појадок - БЕЗ ПРЕВОЗ

INTERHOTEL ****

Сместување во

за уплата ДО 15.09.2019

за уплата ПО15.09.2019

Двокревeтна лукс соба

150€

170€

Еднокреветна лукс соба

105€

115€

Доплати на ден за лице

 

Дете од 0-03,99 год. во соба е бесплатно

Дополнително легло за дете 4-11,99во соба  -  12 €

Дополнително легло за дете 12 – 15,99 во соба  - 28 €

                              Цените се во € се плаќа во денари, 1 € = 62 денари

Капацитет на сместување:

Тип на соба

Мин. Капацитети

Макс. Капацитети

Двокреветна соба (француско легло)

1 возрасен

2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г

Двокреветна соба (разделени легла)

1 возрасен

2 возрасни + 1 дете до 3.99г.

 

Во цената Е вклучено:

Во цената НЕ Е вклучено:

2 ноќевања со појадок
Користење на СПА центар
Безжичен интернет
Туристички такса
Паркинг

Превоз
Патничко осигигурување
Неспомнати услуги
Личен трошок

 

Доплата за превоз од/до Битола

Доплата за превоз од/до Скопје

Возрасен     25 €
Дете 2-12 г. 15 €

Возрасен     30€
Дете 2-12 г. 15 €


Погледнете ја програмата со организиран превоз на следната страна

ПРОГРАМА СО ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ

11.10.2019 Битола/Скопје-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански 
Поаѓање во 06.00 ч. од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански.
По пристигнувањето сместување во избраниот хотел.
Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање

12.10.2019 Сандански
Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг  во градот.Ноќевање.

13.10.2019 Сандански-Струмица-Валандово-Кавадарци-Прилеп-Скопје/Битола 
Појадок, одјавување од хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 13:00 ч. (локално време) поаѓање кон месноста Рупите (храмот – споменик – Св. Петка и гробот на најпознатата пророчица - Баба Ванга каде е и погребана). По посетата поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Македонија во вечерните часови.

Напомена:
Доколку имате барања за помалку или повеќе ноќевања надвор од пакетот , во тој случај важат цените по редовен ценовник.