ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Lefkada - Vila Andreas - Nikiana
Vila Andreas - Nikiana

Вила АНДРЕАС е лоцирана на 10 метри од плажа во Никијана. Располага со шест двокреветни соби (сите со еден брачен кревет) и една трикреветна соба (со еден брачен кревет и еден единечен кревет), опремени со ТВ, клима, бања, фрижидер собите немаат кујна и се на услуга ноќевање со појадок. Вилата исто така располага три трикреветни студија (еден брачен кревет и еден единечен кревет) и апартман за четири особи (со брачен кревет во спална и во кујната има кревети на спрат), секое од нив опремено со кујна, ТВ, клима која се доплаќа 5 евра на ден, бања и балкон.

 

 -15% ПОПУСТ за уплати до 31ви Јануари

 

* Почеток на аранжманот

Ноќевања

Крај на аранжманот

1/2 СОБА
Со појадок

1/3
Судио

1/4
Апартман

01.06.2019

7*

08.06.2019

99€

99€

99€

08.06.2019

7*

15.06.2019

129€

129€

129€

15.06.2019

7*

22.06.2019

139€

139€

139€

22.06.2019

7*

29.06.2019

169€

169€

169€

29.06.2019

9

08.07.2019

369€

409€

489€

08.07.2019

9

17.07.2019

429€

469€

549€

17.07.2019

9

26.07.2019

449€

489€

589€

26.07.2019

9

04.08.2019

449€

489€

589€

04.08.2019

9

13.08.2019

449€

489€

589€

13.08.2019

9

22.08.2019

449€

489€

589€

22.08.2019

9

31.08.2019

429€

469€

549€

31.08.2019

7*

07.09.2019

169€

169€

169€

07.09.2019

7*

14.09.2019

139€

139€

139€

14.09.2019

7*

21.09.2019

129€

129€

129€

21.09.2019

8*

29.09.2019

99€

99€

99€

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во термините означени со * се даени по лице за ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ГРАТИС ПРЕВОЗ.

Цената не се менува доколку не се користи превозот !

Во пакет аранжманите означени со * во студио две лица плаќаат полн износ, ТРЕТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).

Во апартман ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за трето и четврто лице по 50€

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х. Холидеј Ин. Поаѓање од Велес во 00.15 часот (бензинска пумпа Макоил, Мотел Македонија).

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

На промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е до 09:00часот.

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда на истите.

По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Доплата за превоз:

- Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€

- деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра.

- Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно-

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) !!!